Afera byłego posła PiS. Kolejne zatrzymania CBA

Pod koniec stycznia Grzegorz J., były poseł PiS (w latach 2005-2019), został zatrzymany przez CBA. Sprawa dotyczy korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

„Jest podejrzewany o przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do powołania na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Usłyszał także zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej oraz przekroczeniem uprawnień Posła na Sejm RP do podejmowania interwencji poselskiej w przedsiębiorstwie państwowym poprzez wywieranie wpływu na podejmowane przez dyrektora przedsiębiorstwa decyzje” – podaje CBA.

Kolejne zatrzymania CBA

Teraz agenci CBA dokonali kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Chodzi o trzech śląskich przedsiębiorców działających w branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej. Do zatrzymań doszło pod koniec ubiegło tygodnia.

Karol S., Michał G. i Jarosław J. usłyszeli zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi państwowego przedsiębiorstwa produkcyjnego z siedzibą w Raciborzu.

Mężczyźnie mieli liczyć, że za łapówkę uzyskają przychylną decyzję w związku z pracami remontowo-budowlanymi na rzecz jednej z państwowych firm w Raciborzu.

Wobec podejrzanych prokurator zdecydował się zastosować dozory policyjne i poręczenia majątkowe w kwotach po 40 tys. zł. Obecnie grozi im nawet do ośmiu lat więzienia.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *