Tragiczny finał bójki. Siedem osób zatrzymanych

Tragiczny finał bójki we Wtórku (woj. wielkopolskie). Po śmierci 24-latka sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy przesłuchali już świadków i zabezpieczyli monitoring, teraz czekają na wyniki sekcji zwłok. Do sprawy zatrzymano siedem osób, w tym nieletnich.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności bójki w miejscowości Wtórek (woj. wielkopolskie). Miała ona miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Jeden z uczestników zdarzenia odniósł poważne obrażenia. 24-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Według śledczych, na tym etapie trudno mówić o konkretnym motywie. Wstępnie ustalono, że najpierw doszło do „słownej utarczki, która eskalowała”.

Prokuratura wszczęła postępowanie w ramach swoich czynności. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring wizyjny w ramach, którego objęte zostało to zdarzenie. Dało to podstawę do zatrzymania łącznie siedmiu osób. Są to młodzi mężczyźni, a w zasadzie nastolatkowie z powiatu ostrowskiego w wieku od 14 do 17 lat – przekazał Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wiadomo, że postępowanie karne będzie prowadzone wobec osób, które ukończyły 18 lat. Będę one odpowiadać jak dorośli. Co do nieletnich materiały zostały już przekazane do sądu rodzinnego, który będzie przeprowadzał dalsze czynności.

Prokurator Meler poinformował, że w poniedziałek o godzinie 9 w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu zaczęła się sekcja zwłok ofiary. „Pozwoli ona na ustalenie mechanizmu, który doprowadził do śmierci 24-latka” – powiedział Meler.

Prokurator powiedział również, śledczy przesłuchali już świadków, ale wyniki sekcji będą istotnym elementem oceny całego zdarzenia.

Do bójki doszło w pobliżu jednej z dyskotek. Właściciel lokalu wydał oświadczenie, w którym złożył kondolencje rodzinie ofiary tego tragicznego zdarzenia. Podkreślił również, że do pobicia nie doszło w klubie. „Służby otrzymały wszystkie nagrania z monitoringu oraz obszerne wyjaśnienia świadków zdarzenia. Nasza ochrona oraz pracownicy porządkowi dokładają wszelkich starań, aby w klubie i na terenie parkingu wszyscy goście czuli się bezpiecznie” – napisano w oświadczeniu.

Źródło: https://tvn24.pl/

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *