Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Zatrzymano 14 osób

W nielegalnej fabryce, zlikwidowanej przez CBŚP i KAS wyprodukowane mogły zostać co najmniej 103 miliony sztuk papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię do produkcji i pakowania tytoniu, blisko 8 milionów sztuk papierosów oraz 27 ton tytoniu. Zatrzymano 14 osób. Narazili Skarb Państwa na stratę 135 milionów złotych.

Funkcjonariusze KAS oraz policjanci CBŚP wkroczyli na dwie posesje w pow. malborskim na terenie których były produkowane nielegalne papierosy oraz magazynowany był tytoń bez polskich znaków akcyzy.

„Na pierwszej posesji, funkcjonariusze znaleźli kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, m.in. krajalnię tytoniu, suszarki bębnowe, odpylarki, maszyny służące do nabijania gilz oraz do paczkowania i foliowania paczek” – przekazała Krajowa Administracja Skarbowa, dodając, że wartość maszyn to 3 mln zł.

Na terenie fabryki funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 8 mln szt. nielegalnych papierosów i komponenty do ich produkcji, 7 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 4 tony pyłu tytoniowego.

Na gorącym uczynku – w trakcie wytwarzania papierosów – zatrzymano 14 obywateli Ukrainy. W budynkach fabryki znajdowały się dla nich pomieszczenia z sypialniami i zapleczem kuchennym.

Na terenie drugiej posesji znajdował się magazyn, z którego tytoń był dostarczany do fabryki papierosów. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 ton nielegalnego tytoniu przechowywanego na dwóch naczepach” – poinformowała KAS.

Do przetransportowania zabezpieczonego towaru i maszyn do magazynów KAS, potrzebnych było aż dziewięć samochodów ciężarowych.

Według śledczych zlikwidowana fabryka w ciągu kilku miesięcy mogła wyprodukować co najmniej 103 mln szt. papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego i VAT zostały oszacowane na ponad 135 mln zł.

Zatrzymani podczas akcji mężczyźni usłyszeli w Pomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji papierosów.

Na wniosek prokuratora wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *