Kilka mieszkań, kilkadziesiąt kobiet. Policja rozbiła gang prowadzący agencje towarzyskie

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w gangu, który od lat prowadził agencje towarzyskie w Warszawie. Podejrzani mają od 35 do 52 lat, grozi im do 10 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował dwie osoby, które – jak wynika ze zgromadzonych dowodów – miały dowodzić grupą.

Zatrzymani – jak przekazuje CBŚP – byli członkami gangu, który od lat zajmował się prowadzeniem agencji towarzyskich w mieszkaniach. „Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilku 'mieszkaniówkach’ w Warszawie mogło 'pracować’ kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi” – czytamy w komunikacie przygotowanym przez podinsp. Iwonę Jurkiewicz. Ze zgromadzonego materiału dowodowego ma wynikać, że członkowie grupy organizowali kobietom miejsce pracy, umawiali klientów i zapewniali bezpieczeństwo. W zamian kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy.

Usługi seksualne miały świadczyć obywatelki Polski, Ukrainy czy Białorusi. Według śledczych dochód grupy przestępczej mógł wynieść blisko pół miliona złotych. „To oczywiście dane na teraz. Liczba ta może ulec zmianie wraz z postępem śledztwa” – mówi Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Do zatrzymania czterech domniemanych członków grupy doszło w Warszawie i na terenie województwa lubelskiego.

Funkcjonariusze rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu III CBŚP, zatrzymali 4 osoby, w wieku od 35 do 52 lat. W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, laptopy oraz aparaty fotograficzne” – przekazuje CBŚP.

Dalej czytamy, że na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych, którego wartość to blisko 100 tys. złotych. Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Za te przestępstwa może im grozić do 10 lat więzienia. „Dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą i to właśnie oni, decyzją Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące” – przekazuje CBŚP.

Źródło:https://tvn24.pl/

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *