„Duch” z Żuromina zatrzymany. Jest podejrzany o handel fentanylem

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali mężczyznę znanego jako „żuromiński duch”, który jest podejrzewany o handel fentanylem. Oprócz niego funkcjonariusze ujęli cztery inne osoby i zabezpieczyli fentanyl.

„Żuromiński duch” został zatrzymany przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – poinformowała rzeczniczka Komendanta Głównego Policji mł. insp. Katarzyna Nowak. Mężczyzna podejrzewany jest o handel fentanylem.

Jak przekazała mł. insp. Katarzyna Nowak, policjanci zatrzymali ponadto 4 osoby oraz zabezpieczyli fentanyl. – Czynności trwają – dodał rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Do zatrzymań doszło na terenie Żuromina i województwa lubelskiego. Do tej pory policjanci zabezpieczyli ponad 300 plastrów zawierających opioid.

Od początku 2024 r. Główny Inspektorat Sanitarny miał zanotować 48 przypadków zatruć fentanylem w Polsce.

Pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Piotr Janik informował w ubiegłym tygodniu, że policja analizuje każdą sprawę, w której dostaje choćby jak najmniejszy sygnał, że może mieć to związek z fentanylem. Odniósł się też do informacji medialnych o spowodowanych rzekomo przez przedawkowanie fentanylu 30 zgonach w Żurominie. Analizujemy sprawy z 11 lat. Postępowania się toczą i nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć – dodał policjant.

Pod koniec maja Mazowiecka Policja informowała o pierwszych zatrzymaniach ws. nielegalnego obrotu fentanylem. Do zatrzymana doszło w centrum Żuromina, gdy podejrzani jechali samochodem. Obaj mieli być zaskoczeni. W aucie policja zabezpieczyła kilkadziesiąt plastrów przeciwbólowych, z których można pozyskać fentanyl.

Zatrzymani to mieszkańcy Żuromina 34 i 35-latek. Obaj trafili do tymczasowego aresztu. Są oskarżeni o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia.

W kwietniu „Fakty” TVN informowały, że w wyniku przedawkowania fentanylu w Żurominie zmarło pięć osób. Fentanyl to niezwykle silny przeciwbólowy lek, który ma działanie narkotyczne 50 razy silniejsze od heroiny. Bardzo łatwo jest go przedawkować. W ciągu ostatnich lat w Stanach Zjednoczonych stał się prawdziwą plagą. Po jego zażyciu zmarło tam już kilkaset tysięcy osób.

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *