PONAD 13 MLN ZŁ W GOTÓWCE ZNALEŹLI POLICJANCI CBŚP

Wczoraj 9 osób wpadło w ręce policjantów poznańskiego CBŚP, którzy działali przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu we Wrocławiu i Gorzowa Wlkp. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy poprzez działającą legalnie hurtownię farmaceutyczną i apteki, zdobywali tabletki zawierające pseudoefedrynę, które następnie były sprzedawane polskim i czeskim gangom. Z pozyskanych tabletek produkowano metamfetaminę. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu we Wrocławiu i Gorzowa Wielkopolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili wczoraj akcję, podczas której zatrzymali 8 osób i jedną doprowadzili z Zakładu Karnego. W trakcie działań przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i użytkowanych przez podejrzanych. Wówczas to, znaleziono i zabezpieczono ponad 13 milionów złotych w gotówce, które ukryte były w jednym z mieszkań w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie ruchome należące do podejrzanych warte ponad 300 tys. zł. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się samochody, motocykle i biżuteria.

Rozpracowywana przez policjantów CBŚP grupa działała głównie w województwie dolnośląskim. Z ustaleń śledczych wynika, że za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznej oraz aptek i punktów aptecznych, zdobywano leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie członkowie grupy wyłuskiwali tabletki z blistrów i sprzedawali je jako prekursory grupom przestępczym działającym w Polsce i w Czechach. Nielegalny towar trafiał na teren niemal całego kraju oraz do Czech, gdzie była produkowana matamfetamina.

Śledztwo nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie dzisiaj zostaną doprowadzeni zatrzymani. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzeZABEZPIECZONE PIENIĄDZE
ZABEZPIECZONE PIENIĄDZEZABEZPIECZONE PIENIĄDZEPolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądzePolicjanci CBŚP, zatrzymany i zabezpieczone pieniądze oraz pieniądze

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

WYDARZENIA KRYMINALNE 19/08/2024

Przegląd najważniejszych wydarzeń kryminalnych minionego tygodnia wg Excrime. źródło:exmiter/excrime

POLICJANCI STOŁECZNEJ SAMOCHODÓWKI ZNÓW W AKCJI

Po raz kolejny policjanci zajmujący się przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu innych służb uderzyły w przestępczość samochodową. Podczas działań przeprowadzonych na terenie trzech województw zatrzymali 13 osób podejrzanych o kradzieże z włamaniami do pojazdów oraz paserstwo. W sumie zatrzymanym zostało postawionych 129 zarzutów. Sześć osób trafiło na trzy miesiące do aresztu. Pozostałe zostały objęte policyjnym dozorem.

„BELMONDZIAK” W RĘKACH ŁOWCÓW CIENI CBŚP

Tym razem w ręce niezawodnych policjantów z grupy tzw. łowców cieni CBŚP wpadł 46-letni Marcin K. ps. „Belmondziak”. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania posługując się dokumentami potwierdzającymi tożsamość innych osób, upodabniając swój wizerunek do nich. Został zatrzymany w Niemczech przez policyjnych antyterrorystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *