CBA zatrzymało byłą prezes spółki podejrzanej o współtworzenie piramidy finansowej

Grupa stworzyła cztery fundusze inwestycyjne zamkniętych aktywów niepublicznych i zarządzała nimi w latach 2012-17. Wcześniej zarzuty w sprawie postawiono 35 osobom, z których 30 było zatrzymanych, a 7 pozostaje w areszcie. W wyniku działań grupy ponad 2 tys. osób miało stracić co najmniej 600 mln zł, a szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział PAP, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze delegatury CBA. Kobieta miała stworzyć i zarządzać W Investments. Zatrzymana przez CBA była prezes zarządu spółki trafi do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie zostaną jej przedstawione zarzuty.

– Zatrzymana była prezes odpowiada za wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT, których łączna wartość wyniosła ponad 400 tys. złotych. Faktury były wystawiane na rzekome usługi polegające na opracowaniu i interpretacji ustawy o ustroju rolnym oraz interpretacji ustawy o prawie pierwokupu gruntów leśnych. W rzeczywistości usługi nie były wykonane- powiedział PAP Brodowski.

Certyfikaty funduszy W Investment były oferowane za pośrednictwem banków. Pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, mieli świadomie wprowadzać nabywców w błąd – przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi – wynika z ustaleń CBA.

źródło;kw/cba

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *