Zwłoki Joanny znaleźli w walizce. Policja ma trop, ruszyła ogólnoeuropejska obława

Przed Wigilią Bożego Narodzenia w jednym z hosteli zachodniego Londynu dokonano makabrycznego odkrycia. W walizce znaleziono zwłoki kobiety. Jej tożsamość potwierdzili policjanci: to 41-letnia Joanna B. Po kilku tygodniach od tragedii w sprawie pojawiły się nowe fakty. Londyńska policja szuka mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. To 50-letni Litwin Petras Zalynas

Ciało martwej Polki odnaleziono 18 grudnia w hostelu Pay and Sleep w Southall. Z ustaleń śledczych wynika, że Joannę B. po raz ostatni widziano żywą w piątek 13 listopada. Znajomi kobiety, mieszkający w tej samej placówce, myśleli, że wyjechała.

Po pięciu tygodniach nieobecności lokatorki zaniepokoił ich odór unoszący się w korytarzach hostelu. W jednym z pokoi pracownik obiektu znalazł walizkę, a w niej – upchane zwłoki.

Petras Zalynas poszukiwany jest w sprawie morderstwa Joanny B.

Przyczyna śmierci Polki nieznana

Śledztwo nie wyjaśniło przyczyn śmierci 41-letniej Polki. Nie wiadomo było także, z kim spotkała się przed tragedią. Media informowały o partnerze, który „zniknął” w niewyjaśnionych okolicznościach.

Po kilku tygodniach śledztwa funkcjonariusze Metropolitan Police (londyńskiej policji) poinformowali o nowych faktach w sprawie.

Petras Zalynas poszukiwany w związku ze śmiercią Joanny B.

Petras Zalynas to zidentyfikowany przez nas mężczyzna , z którym musimy porozmawiać, aby dowiedzieć się, co stało się z Joanną” – mówi cytowany w komunikacie detektyw Wayne Jolley z wydziału zabójstw.

Zdaniem śledczych 50-letni Litwin może mieć związek z zabójstwem Polki.

Brytyjska policja rozpoczęła współpracę z europejskimi krajami, ponieważ Zalynas mógł uciec z Wysp. Jak podaje „The Sun”, poszukiwany prawdopodobnie przebywa w Niemczech.

Kontakt z londyńską policją

Funkcjonariusze apelują do osób, które widziały poszukiwanego lub mogą mieć informacje na temat jego miejsca pobytu. Można je przekazać anonimowo pod numerem telefonu (+44) 800 555 111 lub kontaktując się z terytorium Wielkiej Brytanii z infolinią 101.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *