Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii. Polska chce ekstradycji

Zbigniew Stonoga został zatrzymany przez holenderską policję. Informację potwierdziła Prokuratura Regionalna w Lublinie, która oczekuje na wydanie jej 46-letniego biznesmena. Stonoga uważa, że jest prześladowany przez polski wymiar sprawiedliwości – usłyszał już niemal 200 zarzutów. Mężczyzna bezskutecznie próbował uzyskać azyl polityczny w Norwegii i Holandii.

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Stonoga we wniosku do holenderskich władz podał swój aktualny adres zamieszkania. Tak trafiła do niego miejscowa policja – donosi PAP. Teraz sąd w Niderlandach podejmie decyzję o zastosowaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania i wydaniu biznesmena stronie polskiej. Prokuratura Regionalna w Lublinie zarzuca Stonodze oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej na kwotę co najmniej 253 tys. zł i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. 46-latek twierdzi, że jego fundacja wtedy jeszcze nie istniała.

Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii. Polska chce deportacji

Zbigniew Stonoga opuścił Polskę jesienią, po tym, jak Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił wniosek prokuratury o jego aresztowanie. Rzeczniczka sądu wyjaśniała wtedy, że brak jest dużego prawdopodobieństwa popełnienia niektórych czynów zarzucanych Zbigniewowi S., a w przypadku pozostałych nie występuje zagrożenie surową karą.

W grudniu wydano za nim list gończy, a nawet Europejski Nakaz Aresztowania. Wtedy władze Norwegii odmówiły mu azylu politycznego i wezwały do pilnego opuszczenia tego kraju, grożąc deportacją. Teraz okazało się, że 46-latek udał się do Holandii. Tam też nie udało mu się uzyskać azylu.

źrodo;PAP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *