Warszawa. Molestowanie i gwałt w pojazdach zamawianych przez aplikację

Zarzuty gwałtu i napaści seksualnej usłyszeli dwaj obcokrajowcy, kierowcy taksówek z popularnych aplikacji na telefon w Warszawie. Ale podobna historia była też w Poznaniu. Pojawia się pytanie, czy takie przewozy są bezpieczne. – Myślałam, że już z tego nie wyjdę – powiedziała Polsat News jedna z kobiet, które także padły ofiarą molestowania.

Do niebezpiecznych sytuacji miało dochodzić podczas nocnych powrotów z imprez w Warszawie, gdy pokrzywdzone kobiety zamówiły przejazdy przez popularną aplikację. Wówczas, w trakcie realizowania kursów, miało dojść do napaści seksualnej na klientki.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty – w jednym przypadku zgwałcenia, w drugim dopuszczenia do innej czynności seksualnej.

Prokuratura prowadzi dwa postępowania

– W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście prowadzone są dwa postępowania przeciwko dwóm mężczyznom obywatelstwa gruzińskiego. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że mężczyźni mieli dopuścić się przestępstw seksualnych wobec dwóch pokrzywdzonych, które zamawiały przewóz przez aplikację mobilną. Mężczyźni aktualnie przebywają w areszcie – przekazała Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. REKLAMA

Jak dowiedział się Polsat News, mężczyźni byli kierowcami różnych firm.

źródło;polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *