Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Uraz głowy u noworodka. 17-latka usłyszała zarzut zabójstwa.

W środę Prokuratura Okręgowa w Łęczycy postawiła zarzut zabójstwa 17-letniej dziewczynie. Podejrzewana nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Do szpitala w Łęczycy trafiła 17-letnia dziewczyna. Jak się okazało kilka godzin przed przyjazdem do szpitala odbyła poród. Dziewczyna powiedziała, iż doszło do poronienia, a płód pozostał w łazience. Policjanci na miejscu zabezpieczyli dowody w sprawie, znaleźli również leżące na ziemi ciało noworodka. Niestety nie dawał oznak życia.

 

Sekcja zwłok

W sekcji zwłok nie wykryto wad rozwojowych, wiadomo, że dziecko urodziło się żywe. Sądowo – lekarska sekcja zwłok dała podstawy do stwierdzenia, że prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany „narzędziem tępokrawędzistym”.

 

– Z ustaleń wynika, że dziewczyna ukrywała ciążę i nie korzystała z pomocy lekarskiej, może to świadczyć o działaniu ze z góry podjętym zamiarem pozbawienia życia – mówi rzecznik. 

17-latce grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

 

Julia Nikiel
źródło: pap/pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *