Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Udaremniony handel fakturami VAT. Trzy osoby zatrzymane przez CBA

Trzy osoby zatrzymane przez CBA w związku z handlem fikcyjnymi fakturami VAT w ramach tzw. operacji specjalnej.

Funkcjonariusze stołecznej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali, w jednej z warszawskich restauracji oraz w Radzyminie, trzy osoby zamieszane w handel fikcyjnymi fakturami VAT. Było to możliwe dzięki przeprowadzeniu tzw. zakupu kontrolowanego faktur opiewających na kwotę około 2 mln 400 tys. zł. Zatrzymani w procederze związanym z wystawieniem nierzetelnych faktur korzystali z około 270 spółek. Przestępczy proceder polegał na sprzedaży „pustych” faktur kosztowych na rzecz innych firm, które wykazywały je w swoich rozliczeniach podatkowych, w efekcie czego dochodziło do uszczuplenia należności skarbowych. Faktury obejmowały różne branże m.in. szkoleniową, a jak ustalili śledczy CBA zatrzymane osoby uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej  zatrzymanych. W trakcie tych czynności zabezpieczono obszerny materiał dowodowy.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Nie są to pierwsze czynności funkcjonariuszy CBA w tej sprawie. Pierwsza realizacja miała miejsce w lutym tego roku. Śledztwo jest rozwojowe.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *