Strzelanina w Legnicy. 35-latka w stanie krytycznym. Strzelono jej w głowę

We wtorek w Legnicy na osiedlu „Kopernik” doszło do strzelaniny, w wyniku której postrzelona została 35-letnia kobieta. Ofiara jest w stanie krytycznym. Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa przebywa w areszcie.
Radosław Wrębiak, prokurator rejonowy w Legnicy poinformował, że w legnickiej prokuraturze zakończyło się przesłuchanie 36-letniego mężczyzny. „Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie potrafił ustosunkować się od tego, czy przyznaje się do tego zarzuty, czy też nie. Odmówił składania wyjaśnień” – przekazał Wrębiak.

Strzelanina w Legnicy. Ofiara w stanie krytycznym
Do strzelaniny doszło we wtorek na osiedlu Kopernika. Prokurator poinformował, że ofiara i napastnik znali się wcześniej. Łączyła ich relacja uczuciowa.

Pracowali razem w jednym z zakładów w Legnicy; relacja, która ich łączyła, zakończyła się na przełomie kwietnia i maja, mężczyzna nie chciał się z tym pogodzić
– powiedział Wrębiak. 

Napastnik strzelił dwa razy 
Według wstępnych ustaleń śledczych 36-latek czekał na kobietę pod blokiem, w którym mieszkała. Na klatce schodowej miał oddać dwa strzały, w tym jeden w głowę. Broń, z której strzelono to replika rewolweru z XIX wieku. „To broń czarnoprochowa, ze wstępnych ustaleń wynika, że nie trzeba mieć na nią pozwolenia” – wyjaśnił prokurator.
Napastnik po oddaniu strzału zadzwonił na policję i zgłosił, że zabił kobietę. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał. Mundurowi złapali go w lesie pomiędzy Chocianowem a Bolesławem. W akcji uczestniczył negocjator, który skłonił mężczyznę do poddania się.

źródło;PAP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *