Strzelanina w Legnicy. 35-latka w stanie krytycznym. Strzelono jej w głowę

We wtorek w Legnicy na osiedlu „Kopernik” doszło do strzelaniny, w wyniku której postrzelona została 35-letnia kobieta. Ofiara jest w stanie krytycznym. Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa przebywa w areszcie.
Radosław Wrębiak, prokurator rejonowy w Legnicy poinformował, że w legnickiej prokuraturze zakończyło się przesłuchanie 36-letniego mężczyzny. „Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie potrafił ustosunkować się od tego, czy przyznaje się do tego zarzuty, czy też nie. Odmówił składania wyjaśnień” – przekazał Wrębiak.

Strzelanina w Legnicy. Ofiara w stanie krytycznym
Do strzelaniny doszło we wtorek na osiedlu Kopernika. Prokurator poinformował, że ofiara i napastnik znali się wcześniej. Łączyła ich relacja uczuciowa.

Pracowali razem w jednym z zakładów w Legnicy; relacja, która ich łączyła, zakończyła się na przełomie kwietnia i maja, mężczyzna nie chciał się z tym pogodzić
– powiedział Wrębiak. 

Napastnik strzelił dwa razy 
Według wstępnych ustaleń śledczych 36-latek czekał na kobietę pod blokiem, w którym mieszkała. Na klatce schodowej miał oddać dwa strzały, w tym jeden w głowę. Broń, z której strzelono to replika rewolweru z XIX wieku. „To broń czarnoprochowa, ze wstępnych ustaleń wynika, że nie trzeba mieć na nią pozwolenia” – wyjaśnił prokurator.
Napastnik po oddaniu strzału zadzwonił na policję i zgłosił, że zabił kobietę. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał. Mundurowi złapali go w lesie pomiędzy Chocianowem a Bolesławem. W akcji uczestniczył negocjator, który skłonił mężczyznę do poddania się.

źródło;PAP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *