Skatowało go SB, ciało wrzucili do studzienki. Rodzina dostanie ogromne pieniądze

Bydgoski sąd przyznał olbrzymie zadośćuczynienie rodzinie zmarłego działacza opozycji. Został zakatowany przez funkcjonariuszy SB.

Na ciele Piotra Bartoszcze znaleziono liczne ślady, świadczące o tym, że działacz opozycji był przed śmiercią torturowany. Był duszony i bity przez SB, które po wszystkim pozbyło się jego ciała, wrzucając je do studzienki. Odnaleziono je 9 lutego 1984 r. – podaje Polsat News.

Piotr Bartoszcze był zaangażowanym opozycjonistą, współtwórcą NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność Chłopska”, który walczył o Polskę z narażeniem życia. Przyczynił się, jak wielu innych bohaterów PRL, do przełomu, który nastąpił w 1989 roku, kiedy to obalono komunizm.

Sąd przyznał łącznie 2 mln złotych rodzinie zmarłego. Żona i dzieci Piotra Bartoszcze otrzymali po ok. 400 tys. zł.

Na jakiej podstawie przyznano zadośćuczynienie? Sąd tak uargumentował swoją decyzję:

(…) Za krzywdy doznane przez Piotra Bartoszcze, pozbawionego życia w okresie od 7 do 8 lutego 1984 r. przez Służbę Bezpieczeństwa, za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego – brzmi uzasadnienie orzeczenia, którego fragm. podaje Polsat News.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *