Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
hostage in a prison

Przypalali rozgrzanym prętem, grozili podpaleniem. Policja ujęła sprawców porwania 20-latka

Przypalając rozgrzanym metalowym prętem i bijąc deską po całym ciele domagali się zwrotu pieniędzy. Policja zatrzymała wszystkich porywaczy dwudziestolatka spod Miechowa.

Do uprowadzenia młodego mężczyzny doszło 9 kwietnia przed północą. Dwudziestolatek z powiatu miechowskiego otrzymał wówczas wiadomość od swojego kolegi, aby wyszedł do niego przed dom. – Chłopak nic nie podejrzewając wyszedł na zewnątrz  i wtedy został siłą wciągnięty do samochodu przez trzech mężczyzn. Jednym z porywaczy był wcześniej kontaktujący się z nim kolega – relacjonuje Bartosz Izdebski z małopolskiej policji.

– Aby 20-latek nie wiedział gdzie jadą, mężczyźni założyli mu na głowę worek i dowieźli do pustostanu, gdzie  został wprowadzony do piwnicy. Na miejscu, jak się okazało  było więcej oprawców – dodaje policjant.

Bity i skrepowany

Porywacze skrępowali ręce dwudziestolatka, polewali go wodą, przypalali rozgrzanym metalowym prętem, bili rękoma i deską po całym ciele, oblewali łatwopalną substancją grożąc podpaleniem i pozbawieniem życia.

– Z wypowiedzi  jednego ze sprawców wynikało, że w ten sposób egzekwuje on zwrot pożyczonych dwudziestolatkowi pieniędzy, jednak rzeczywista kwota była już kilkanaście razy zawyżona, mężczyźni bowiem doliczali sobie wartość straconego czasu na ich „egzekucję” – informuje Izdebski.

Kiedy rano w budynku zapanowała cisza, porwany mężczyzna usunął balast z klapy piwnicy i wydostał się z niej. Na ulicy skorzystał z telefonu napotkanej kobiety i wezwał pomoc.

Zarzuty za porwanie

– Miechowscy policjanci  sukcesywnie zatrzymywali kolejnych podejrzanych. Wszyscy to mieszkańcy powiatu miechowskiego. W toku wszczętego śledztwa sześciu usłyszało już zarzut m.in. pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem Ostatni, siódmy, zatrzymany w czwartek, także usłyszy zarzuty.- podaje Bartosz Izdebski.

Prokuratura Rejonowa w Miechowie wobec czterech mężczyzn wydała postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, wobec dwóch zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

źródło;wyborcza/policja/PAP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *