Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Emergency warning red and blue roof mounted police LED blinker light bar turned on

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚ. Wyłudzili „na policjanta” ponad 750 tys. zł

Prokuratura Okręgowa w Toruniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy z wyłudzania pieniędzy od seniorów uczynili swój sposób na życie. Żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych im czynów.

Udawali funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i wmawiali seniorom, że zajmują się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości. Dzwonili na stacjonarne numery do wybranych wcześniej osób z informacją, że ich pieniądze i wartościowe przedmioty są zagrożone. Potem nakłaniali ich do pobrania pieniędzy (i innego rodzaju mienia, m.in. biżuterii). Pokrzywdzeni seniorzy mieli oddać swoje fundusze oszustom celem rzekomego zebrania dowodów. Na tym gra oskarżonych mężczyzn zwykle się kończyła.

W części przypadków siłą wyszarpnęli pieniądze i zbiegli – opisuje Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Oszuści pozyskali w ten sposób ponad 750 tys. zł. To był ich sposób na życie. Działali w czerwcu i w lipcu 2019 r., m.in. w Olsztynie, Poznaniu i Brodnicy. Nie ujdzie im to jednak na sucho. Akt oskarżenia już został skierowany do sądu. Ani Mariusz Sz. ani Paweł M., obaj w wieku 26 lat, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Teraz o ich winie rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Toruniu.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *