Podawali się za funkcjonariuszy CBŚ. Wyłudzili „na policjanta” ponad 750 tys. zł

Prokuratura Okręgowa w Toruniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy z wyłudzania pieniędzy od seniorów uczynili swój sposób na życie. Żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych im czynów.

Udawali funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i wmawiali seniorom, że zajmują się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości. Dzwonili na stacjonarne numery do wybranych wcześniej osób z informacją, że ich pieniądze i wartościowe przedmioty są zagrożone. Potem nakłaniali ich do pobrania pieniędzy (i innego rodzaju mienia, m.in. biżuterii). Pokrzywdzeni seniorzy mieli oddać swoje fundusze oszustom celem rzekomego zebrania dowodów. Na tym gra oskarżonych mężczyzn zwykle się kończyła.

W części przypadków siłą wyszarpnęli pieniądze i zbiegli – opisuje Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Oszuści pozyskali w ten sposób ponad 750 tys. zł. To był ich sposób na życie. Działali w czerwcu i w lipcu 2019 r., m.in. w Olsztynie, Poznaniu i Brodnicy. Nie ujdzie im to jednak na sucho. Akt oskarżenia już został skierowany do sądu. Ani Mariusz Sz. ani Paweł M., obaj w wieku 26 lat, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Teraz o ich winie rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Toruniu.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *