Piramidy finansowe – ostrzeżenia UOKiK 2019. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega przed tymi firmami. 2020 otworzył furtkę do walki z pomysłodawcami struktur piramid finansowych.

Piramidy finansowe – ostrzeżenia UOKiK  2019. Zobaczcie najnowsze informacje dotyczące firm, które mogą być systemami promocyjnymi typu piramida. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty kolejnym firmom, które mogą zarabiać na tym, że ktoś namówi inne osoby do uczestnictwa. W pierwszym kwartale roku 2020 , zostanie ta lista zaktualizowana i podana do publicznej wiadomości, jako ostrzeżenie przed inwestowaniem w marzenia.  Organy ścigania cały czas zmagają się z nowymi pomysłami oszustów, dlatego temat ten mamy nadzieję zostanie poruszany we wszystkich płaszczyznach biznesu i zgłaszany do odpowiednich organów w naszym Państwie.

Piramidy finansowe – ostrzeżenia UOKiK

Uważajcie na firmy, które mogą być piramidami finansowymi. Prezes UOKiK postawił zarzuty kolejnym firmom, które mogą zarabiać na tym, że ktoś namówi inne osoby do uczestnictwa. Za promowanie systemów typu piramida grozi kara do 50 proc. obrotów. Oraz w końcu sprecyzowane zarzuty karne.

– Podejrzewamy, że kolejne nieuczciwe firmy mogły stworzyć systemy typu piramida i wyłudzać pieniądze pod pretekstem zarabiania na oglądaniu reklam. Nasze postępowania są w toku, ale już teraz chciałbym przestrzec konsumentów przed pochopnym przelewaniem pieniędzy. Istnieje duże ryzyko, że można je stracić – mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Piramidy finansowe. UOKiK stawia zarzuty

Jak poinformował na początku września 2019 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarzuty promowania systemów typu piramida zostały postawione czterem firmom.

Alternet to piramida finansowa?

Alternet ze Stanów Zjednoczonych – promuje system na portalu Alternet i platformie AdBlast. Konsument może zakupić pakiety uczestnictwa o wartości od 10 do 1000 USD, a rzekome dodatkowe dochody i zyski mają zostać wypłacone, gdy namówi inne osoby do uczestnictwa.

Nautilus Investment to piramida finansowa?

Nautilus Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – promuje system Omega. Pakiety uczestnictwa kosztują od 50 do 200 000 EUR. Firma przyjmuje wpłaty od konsumentów i obiecuje im korzyści za to, że namówią inne osoby do zakupu.

M&K Promoteam to piramida finansowa?

M&K Promoteam ze Stanów Zjednoczonych – promuje system Team-Coin. Konsument płaci bitcoinami za pozycje w kolejce do wypłaty: jedna pozycja to 0,005 bitcoina (ok. 220 zł). Maksymalnie można kupić 30 pozycji. Organizator obiecuje korzyści za namówienie innych osób, zysk ma być wyższy, im ktoś kupi więcej pozycji.

M&K Promotim to piramida finansowa?

M&K Promotim z Wielkiej Brytanii oraz M&K Promoteam ze Stanów Zjednoczonych, które opracowały system Hybryd Cykler. Uczestnik może kupić pozycje w kolejce do wypłaty – kosztują od 20 zł do 2 tys. zł dziennie. Firma obiecuje wypłatę pieniędzy za namówienie innych uczestników.

Jak rozpoznać piramidę finansową?

 • zapewnia cię o bardzo wysokich zyskach w krótkim czasie,
 • ogólnie lub niezrozumiale przedstawia sposób swojego działania, tłumaczy, że niedawno rozpoczął działalność,
 • unika odpowiedzi na twoje konkretne pytania,
 • posługuje się wzniosłymi sformułowaniami („zostań partnerem”, „odmień swoje życie”, „zarób pieniądze bez wysiłku”),
 • oferuje ci kupony, pakiety inwestycyjne, świadectwa uczestnictwa,
 • odsyła cię na stronę internetową, która nie zawiera wielu informacji lub jest „w budowie”,
 • kieruje cię na stronę internetową, która nie jest prowadzona w języku polskim, a miejsce prowadzenia działalności jest w egzotycznym kraju,
 • wskazuje, że istotnym lub najważniejszym elementem uczestnictwa i uzyskania wynagrodzenia jest nakłonienie do udziału w systemie innych osób, lub inwestycja w pomysł budowy hoteli , campingów za granicami naszego kraju, w obrót w firmach pożyczkowych.
 • nie podaje źródeł finansowania sytemu lub przedstawia je bardzo ogólnie.

Nowym sposób programu finansowego”piramidalnego” to sztuczne zabezpieczenia i inwestycja w wirtualne przedsięwzięcia.

Nasi dziennikarze śledczy, odkryli nowy mechanizm pomysłodawców na wyciąganie od społeczeństwa pieniędzy. Szczegóły oraz strukturę działania ujawnimy na ramach naszego portalu w najbliższych dniach, ze względu na liczne doniesienia z rynku – listę potencjalnych firm uaktualnimy i podamy w osobnym artykule.

 

– Oszustwo należy zgłosić organom ścigania (policja, prokuratura) – apelują przedstawiciele UOKIK.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CHCIAŁ KUPIĆ EKOGROSZEK NA ZIMĘ. ZOSTAŁ OSZUKANY

Oszuści nie próżnują

Cyberatak na Polską Policję.

Znamy szczegóły

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

jeden komentarz

 1. poszkodowanypgerdabroker

  Moze w koncu KNF spelni swoja misje….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *