Państwo wytacza działa na piramidy. CBA zatrzymało kolejne, trzy osoby. Chodzi o sprawę potężnej piramidy finansowej

CBA zatrzymało kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania piramidy finansowej, w której ponad 2 tys. osób miało stracić co najmniej 600 mln zł. W tej sprawie usłyszało już 30 osób. 

Dodaje, że grupa w latach 2012-2017 zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. – Certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd – przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi – mówi.

Według ustaleń CBA działanie grupy doprowadziło do straty co najmniej 600 mln zł przez ponad 2 tys. osób. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Wcześniej w sprawie między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, działania na szkodę funduszy usłyszało już 30 osób, z czego wobec sześciu stosowany jest tymczasowy areszt.

źródło;PAP/POLICJA/CBA/TVP

Wszyscy którzy są poszkodowanymi w tej lub podobnej strukturze polegającej na wyłudzaniu środków finansowych proszeni są o kontakt , redakcja@sledcza24.tv – zapewniamy anonimowość.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *