Państwo wytacza działa na piramidy. CBA zatrzymało kolejne, trzy osoby. Chodzi o sprawę potężnej piramidy finansowej

CBA zatrzymało kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania piramidy finansowej, w której ponad 2 tys. osób miało stracić co najmniej 600 mln zł. W tej sprawie usłyszało już 30 osób. 

Dodaje, że grupa w latach 2012-2017 zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. – Certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd – przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi – mówi.

Według ustaleń CBA działanie grupy doprowadziło do straty co najmniej 600 mln zł przez ponad 2 tys. osób. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Wcześniej w sprawie między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, działania na szkodę funduszy usłyszało już 30 osób, z czego wobec sześciu stosowany jest tymczasowy areszt.

źródło;PAP/POLICJA/CBA/TVP

Wszyscy którzy są poszkodowanymi w tej lub podobnej strukturze polegającej na wyłudzaniu środków finansowych proszeni są o kontakt , redakcja@sledcza24.tv – zapewniamy anonimowość.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *