Oferował pod wynajem fikcyjne kwatery. Policja zatrzymała 22-latka

Krakowska policja zatrzymała 22-latka, który wynajmował fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad morzem. Mężczyzna był już poszukiwany listem gończym, miał zasądzonych kilka wyroków, wedle których powinien trafić do więzienia na ponad pięć lat.

Jak poinformowała w poniedziałek krakowska policja, 22-latek ukrywał się w Katowicach. Funkcjonariusze wraz ze strażą pożarną weszli do mieszkania na Załężu siłowo, ponieważ mężczyzna nie otwierał drzwi, a z mieszkania było słychać szamotaninę.

22-latek za pośrednictwem internetu wynajmował w Zakopanem i nad Bałtykiem kwatery, do których nie miał praw. Aby uwiarygodnić swoje ogłoszenia, dołączał do nich zdjęcia, zachęcające wczasowiczów do wyboru jego ofert.

Zainteresowani wpłacali zaliczki, by zarezerwować wybrane miejsca. Na ogół w tym momencie kontakt z ogłoszeniodawcą się urywał.

Wiele osób o oszustwie dowiadywało się jednak dopiero po przyjeździe na miejsce, kiedy okazywało się, że podany adres lub kwatera nie istnieją.

22-latek był już ścigany listem gończym. Nakazy zatrzymania go i doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego wydało kilka sądów. Mężczyzna ma do odbycia ponad pięć lat kary pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia; wymiar jego kary może wzrosnąć.

źródło; tvp.info

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *