Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Oferował pod wynajem fikcyjne kwatery. Policja zatrzymała 22-latka

Krakowska policja zatrzymała 22-latka, który wynajmował fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad morzem. Mężczyzna był już poszukiwany listem gończym, miał zasądzonych kilka wyroków, wedle których powinien trafić do więzienia na ponad pięć lat.

Jak poinformowała w poniedziałek krakowska policja, 22-latek ukrywał się w Katowicach. Funkcjonariusze wraz ze strażą pożarną weszli do mieszkania na Załężu siłowo, ponieważ mężczyzna nie otwierał drzwi, a z mieszkania było słychać szamotaninę.

22-latek za pośrednictwem internetu wynajmował w Zakopanem i nad Bałtykiem kwatery, do których nie miał praw. Aby uwiarygodnić swoje ogłoszenia, dołączał do nich zdjęcia, zachęcające wczasowiczów do wyboru jego ofert.

Zainteresowani wpłacali zaliczki, by zarezerwować wybrane miejsca. Na ogół w tym momencie kontakt z ogłoszeniodawcą się urywał.

Wiele osób o oszustwie dowiadywało się jednak dopiero po przyjeździe na miejsce, kiedy okazywało się, że podany adres lub kwatera nie istnieją.

22-latek był już ścigany listem gończym. Nakazy zatrzymania go i doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego wydało kilka sądów. Mężczyzna ma do odbycia ponad pięć lat kary pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia; wymiar jego kary może wzrosnąć.

źródło; tvp.info

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *