Oferował pod wynajem fikcyjne kwatery. Policja zatrzymała 22-latka

Krakowska policja zatrzymała 22-latka, który wynajmował fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad morzem. Mężczyzna był już poszukiwany listem gończym, miał zasądzonych kilka wyroków, wedle których powinien trafić do więzienia na ponad pięć lat.

Jak poinformowała w poniedziałek krakowska policja, 22-latek ukrywał się w Katowicach. Funkcjonariusze wraz ze strażą pożarną weszli do mieszkania na Załężu siłowo, ponieważ mężczyzna nie otwierał drzwi, a z mieszkania było słychać szamotaninę.

22-latek za pośrednictwem internetu wynajmował w Zakopanem i nad Bałtykiem kwatery, do których nie miał praw. Aby uwiarygodnić swoje ogłoszenia, dołączał do nich zdjęcia, zachęcające wczasowiczów do wyboru jego ofert.

Zainteresowani wpłacali zaliczki, by zarezerwować wybrane miejsca. Na ogół w tym momencie kontakt z ogłoszeniodawcą się urywał.

Wiele osób o oszustwie dowiadywało się jednak dopiero po przyjeździe na miejsce, kiedy okazywało się, że podany adres lub kwatera nie istnieją.

22-latek był już ścigany listem gończym. Nakazy zatrzymania go i doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego wydało kilka sądów. Mężczyzna ma do odbycia ponad pięć lat kary pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia; wymiar jego kary może wzrosnąć.

źródło; tvp.info

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *