„Najmłodszy polski milioner” Piotr K. zasiądzie na ławie oskarżonych. Jest termin

Znamy termin, kiedy „najmłodszy polski milioner” Piotr K. zasiądzie na ławie oskarżonych. Jak dowiedziało się Radio ZET, na 29 września Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wyznaczył termin pierwszego posiedzenia w sprawie Piotra K. Będzie odpowiadał za niepłacenie podatków.

Informacje Radia ZET potwierdził Marcin Saduś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie. – Prokurator został zawiadomiony przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, że w dniu 29 września 2021 r. odbędzie się posiedzenie wstępne, organizacyjne, przed rozprawą, o którym mowa w art. 349 kodeksu postępowania karnego – napisał prokurator Saduś.

Piotr K. pierwsze zarzuty dotyczące oszustwa usłyszał w 2015 roku, uciekł z kraju, został zatrzymany w Wiedniu i wydany przez sąd austriacki, ale pod pewnymi warunkami. Austriaccy sędziowie nie zgodzili się na rozszerzenie zarzutów wobec Piotra K., dlatego najważniejsza część śledztwa, w którym prokuratura zarzuca mu oszukanie 174 tysięcy klientów na kwotę 28 milionów złotych, jest zawieszona.

Jeśli śledczy skierują akt oskarżenia w tej sprawie, polski sąd nie będzie mógł za niektóre czyny wymierzyć biznesmenowi kary więzienia. Wszystko przez niekorzystne orzeczenie z Austrii. To, co śledczy mogli zrobić, to zrobili, czyli oskarżyli Piotra K o to, że unikał płacenia podatków, czym naraził budżet państwa na stratę ponad 3 milionów złotych. Zdaniem śledczych oskarżony unikał płacenia podatków za lata 2014-2015.

– Popełniając przestępstwa skarbowe, Piotr K. zatajał prowadzenie działalności na własny rachunek, posługując się innymi podmiotami gospodarczymi, którymi faktycznie kierował. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, a także wysokimi grzywnami – poinformował Radio ZET rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

„Najmłodszy milioner” nie przyznaje się do zarzucanych czynów i twierdzi w mediach, że nie miał możliwości dowiedzenia swojej niewinności. Jako 20-latek Piotr K. wystartował w biznesie związanym z medycyną estetyczną. Sprzedawał żel do wybielania zębów i inne produkty kosmetyczno-lecznicze. Część z nich okazała się szkodliwa dla zdrowia.

źródło;Radio ZET

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *