Morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. To nie pierwsza ofiara podejrzanego optyka? Jest nowy zarzut

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu postawiła Tomaszowi M. podejrzanemu o zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic nowy zarzut o charakterze pedofilskim. W przeszłości miał wykorzystać inne dziecko poniżej 15 lat.

Tomasz M. podejrzany o uprowadzenie i zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic w maju tego, usłyszał nowy zarzut o charakterze pedofilskim – przekazał w czwartek Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Nowy zarzut dla Tomasza M. 11-letni Sebastian z Katowic to nie jedyna ofiara

– Z uwagi na charakter tego czynu możemy powiedzieć tylko tyle, że do doszło niego przed zabójstwem Sebastiana. Chodzi o innego małoletniego poniżej lat 15 – wyjaśnia Łubniewski. – Ta sprawa nie była wcześniej zgłaszana organom ścigania – dodaje.

Poszlaki, że podejrzany mógł mieć na koncie inne ofiary, pojawiały się już wcześniej, jednak teraz prokuratura zebrała wystarczające dowody, aby postawić Tomaszowi M. nowy zarzut o charakterze pedofilskim. Jak potwierdza Łubniewski, sprawca częściowo przyznał się do winy.

– Nie spodziewałbym się szybkiego zakończenia sprawy, jest jeszcze taka kwestia, że mimo że pojawił się 3 zarzut, dalej badamy, czy nie doszło do innych przestępstw, nie można tego wykluczyć – dodaje.

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

11-letni Sebastian z Katowic został uprowadzony w sobotę 18 maja, kiedy wracał do domu ze szkolnego boiska. Według ustaleń 41-letni Tomasz M. zajechał mu drogę i wciągnął do samochodu. Następnie więził go w kilku miejscach, by ostatecznie udusić a ciało ukryć na budowie domu w Sosnowcu. Mężczyzna przyznał się do winy.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, Tomasz M. był już siedmiokrotnie przesłuchiwany przez prokuraturę, za każdym razem składając obszerne wyjaśnienia. Wziął też udział w eksperymencie procesowym, podczas którego dokładnie odtworzył, jak doszło do zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic. Usłyszał dwa zarzuty, jednak z uwagi na charakter sprawy ujawniony został tylko jeden zarzut zabójstwa.

Za popełnione przestępstwa Tomaszowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w areszcie, który został przedłużony do 19 listopada.

źródło;PAP/WP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *