Mistrz olimpijski zatrzymany podczas przekraczania granicy Polski i Ukrainy. Skazano go za gwałt i molestowanie nieletnich

Jak podaje szwajcarski portal blick.ch mistrz olimpijski w judo, Peter Seisenbacher został aresztowany w trakcie przekraczania granicy Polski i Ukrainy. Austriaka poszukiwano przez siedem miesięcy. Niedawno zatwierdzono wyrok w jego sprawie z grudnia, gdy został skazany na pięć lat za gwałt oraz molestowanie seksualne.

Seisenbacher był oskarżony o gwałt i molestowanie trzech osób nieletnich, za co w grudniu Wyższy Sąd Regionalny w Wiedniu skazał go na pięć lat pozbawienia wolności. Proces trwał od grudnia 2016 roku. W tym czasie ścigano byłego judokę, który ukrywał się na Ukrainie.

Austriacki mistrz olimpijski skazany za gwałt. Aresztowano go na granicy polsko-ukraińskiej

Jak podaje blick.ch w kwietniu po siedmiu miesiącach poszukiwań aresztowano go w Kijowie. Tam został jednak szybko wypuszczony na wolność, ale kilka godzin później ponownie złapano go w czasie przekraczania granicy polsko-ukraińskiej. W tym samym czasie w Austrii potwierdzono słuszność wyroku i ostatecznie zatwierdzono jego wykonanie.

Seisenbacher wygrywał złoto na igrzyskach olimpijskich w 1984 roku w Los Angeles i cztery lata później w Seulu. 60-latek w swoim dorobku ma także osiem medali mistrzostw Europy, z czego jeden złoty. Raz zdobył także złoto światowego czempionatu.

O Ryszard Zieliński

Zobacz także!

Morderstwo-Syn zabił matkę. 27-latek zadał Matce 34 ciosy nożem

Potworna zbrodnia w Czarnkowie (woj. wielkopolskie). 69-letnia Irena W. zginęła z rąk własnego syna. 27-letni …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *