Łapówki w zamian za legalizacje pracy i pobyt cudzoziemców

CBA oraz Straż Graniczna doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób. Urzędniczki w zamian za korzyści majątkowe wydawały zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. 

 

 

Wspólne śledztwo

CBA, Straż Graniczna oraz Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu doprowadziły do zatrzymania pracownic wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Kolejną osoba zatrzymaną jest główna specjalistka w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu. Inne zatrzymane to kobiety, które pomagały w organizacji tego przestępczego procederu. Wśród nich, kierująca działaniami zorganizowanej grupy przestępczej.

 

Praca śledczych

Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety podejrzane o ten nielegalny proceder w roku 2019 przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej jak i pieniężnej. Kobiety pozytywnie rozpatrywały wnioski o zezwolenia na pracę i pobyt przez cudzoziemców. 

Policja prowadzi dalsze czynności i śledztwo w tej sprawie. Wszystkie podejrzane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

 

Julia Nikiel

 

źródło: cba.gov/pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

1 komentarz

  1. Jak to mówią siła jest kobietą….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *