Łapówki w zamian za legalizacje pracy i pobyt cudzoziemców

CBA oraz Straż Graniczna doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób. Urzędniczki w zamian za korzyści majątkowe wydawały zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. 

 

 

Wspólne śledztwo

CBA, Straż Graniczna oraz Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu doprowadziły do zatrzymania pracownic wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Kolejną osoba zatrzymaną jest główna specjalistka w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu. Inne zatrzymane to kobiety, które pomagały w organizacji tego przestępczego procederu. Wśród nich, kierująca działaniami zorganizowanej grupy przestępczej.

 

Praca śledczych

Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety podejrzane o ten nielegalny proceder w roku 2019 przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej jak i pieniężnej. Kobiety pozytywnie rozpatrywały wnioski o zezwolenia na pracę i pobyt przez cudzoziemców. 

Policja prowadzi dalsze czynności i śledztwo w tej sprawie. Wszystkie podejrzane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

 

Julia Nikiel

 

źródło: cba.gov/pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

jeden komentarz

  1. Jak to mówią siła jest kobietą….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *