Koronawirus. Komornicy wstrzymują egzekucje terenowe, eksmisje i licytacje

Krajowa Rada Komornicza ogłosiła ograniczenie działalności poza siedzibami kancelarii w związku z epidemią koronawirusa. Egzekucje będą prowadzone tylko z biura, urzędnicy nie będą udawali się w teren. Oprócz tego wstrzymane są eksmisje oraz licytacje zajętych dóbr.

Krajowa Rada Komornicza ogranicza swoją pozabiurową działalność z udziałem komornika i stron postępowania, poinformował next.gazeta.pl rzecznik KRK, Krzysztof Pietrzyk. W związku z panującą pandemią koronawirusa wstrzymane zostaną licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydania nieruchomości i komornicze doręczenie pozwów.

Do skutku nie dojdzie też wiele innych czynności min: doręczeń pozwów dokonywanych przez komornika, wydania ruchomości, spisów inwentarza po zmarłych, gdyż te co do zasady wykonywane są w miejscu ostatniego zamieszkania zmarłego

Komornicy ograniczają działalność, ale nie oznacza to całkowitego zatrzymania egzekucji

Wszystkie te decyzje nie oznaczają, że komornicy nie będą w ogóle prowadzili egzekucji. Na pieniądze czekają bowiem wierzyciele, w tym duża grupa osób wierzycieli alimentacyjnych. W trudnej sytuacji w Polsce to jeszcze ważniejsze, by te osoby otrzymały należne im pieniądze. Dlatego komornicy wykonują szereg czynności egzekucyjnych, które można robić z kancelarii.

Ponadto Krajowa Rada Komornicza przygotowuje kampanię informacyjną kierowaną do osób, wobec których prowadzona jest egzekucja. KRK zwraca się również z prośbą o kontakt do osób, które nie mają możliwości terminowego spłacania należności.

Komornicy w pełni rozumieją zaistniałą sytuację, dokładają wszelkich starań, by na bieżąco analizować takie przypadki. Każdy z nich będzie traktowany indywidualnie. Tylko rzetelna ocena sytuacji może dać szanse na wsparcie i wspólne znalezienie rozwiązania tych problemów.

– kończy rzecznik KRK.

źródło;gazeta.pl/krk

Poprzedni artykuł;

CBŚP zatrzymało osoby podejrzane o oszukiwanie w fikcyjne inwestycje

 

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CHCIAŁ KUPIĆ EKOGROSZEK NA ZIMĘ. ZOSTAŁ OSZUKANY

Oszuści nie próżnują

Cyberatak na Polską Policję.

Znamy szczegóły

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *