Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Koronawirus. Komornicy wstrzymują egzekucje terenowe, eksmisje i licytacje

Krajowa Rada Komornicza ogłosiła ograniczenie działalności poza siedzibami kancelarii w związku z epidemią koronawirusa. Egzekucje będą prowadzone tylko z biura, urzędnicy nie będą udawali się w teren. Oprócz tego wstrzymane są eksmisje oraz licytacje zajętych dóbr.

Krajowa Rada Komornicza ogranicza swoją pozabiurową działalność z udziałem komornika i stron postępowania, poinformował next.gazeta.pl rzecznik KRK, Krzysztof Pietrzyk. W związku z panującą pandemią koronawirusa wstrzymane zostaną licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydania nieruchomości i komornicze doręczenie pozwów.

Do skutku nie dojdzie też wiele innych czynności min: doręczeń pozwów dokonywanych przez komornika, wydania ruchomości, spisów inwentarza po zmarłych, gdyż te co do zasady wykonywane są w miejscu ostatniego zamieszkania zmarłego

Komornicy ograniczają działalność, ale nie oznacza to całkowitego zatrzymania egzekucji

Wszystkie te decyzje nie oznaczają, że komornicy nie będą w ogóle prowadzili egzekucji. Na pieniądze czekają bowiem wierzyciele, w tym duża grupa osób wierzycieli alimentacyjnych. W trudnej sytuacji w Polsce to jeszcze ważniejsze, by te osoby otrzymały należne im pieniądze. Dlatego komornicy wykonują szereg czynności egzekucyjnych, które można robić z kancelarii.

Ponadto Krajowa Rada Komornicza przygotowuje kampanię informacyjną kierowaną do osób, wobec których prowadzona jest egzekucja. KRK zwraca się również z prośbą o kontakt do osób, które nie mają możliwości terminowego spłacania należności.

Komornicy w pełni rozumieją zaistniałą sytuację, dokładają wszelkich starań, by na bieżąco analizować takie przypadki. Każdy z nich będzie traktowany indywidualnie. Tylko rzetelna ocena sytuacji może dać szanse na wsparcie i wspólne znalezienie rozwiązania tych problemów.

– kończy rzecznik KRK.

źródło;gazeta.pl/krk

Poprzedni artykuł;

CBŚP zatrzymało osoby podejrzane o oszukiwanie w fikcyjne inwestycje

 

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Śmierć ciężarnej 30-latki. Matka kobiety pokazała wiadomości: „Trzeba czekać, aż serce przestanie bić”

30-letnia Izabela była w 22. tygodniu ciąży. Kobieta zmarła w szpitalu w Pszczynie. Na temat …

Dobra wiadomość dla właścicieli mieszkań. Zakaz eksmisji z powodu Covid-19 ma być uchylony

Mało kto pamięta, że wprowadzony 31 marca 2020 roku z powodu epidemii zakaz eksmisji z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *