KOLEJNA OSOBA ZATRZYMANA W SPRAWIE OSZUSTW. STRATY ŁĄCZNIE OSZACOWANO NA 22 MLN ZŁ

Dolnośląscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę podejrzaną w sprawie wyłudzenia kwoty blisko 22 milionów złotych od kilkudziesięciu osób z terenu całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z emisją obligacji jednej ze spółek. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, mężczyzna sprawując funkcję wiceprezesa w jednym z podmiotów gospodarczych, podawał nieprawdziwe dane co do kondycji finansowej firmy, którą reprezentował, przez co wprowadził w błąd osoby, które nabyły obligacje.

55-latek to kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Wcześniej funkcjonariusze dotarli do mężczyzny sprawującego funkcję prezesa spółki. Wobec niego sąd zdecydował już o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, w wyniku przestępczej działalności doszło do wyłudzenia na szkodę szeregu obligatariuszy sumy oszacowanej na łączną kwotę 22 milionów złotych. Ilość pokrzywdzonych w tej sprawie – mieszkańców z terenu całego kraju – sięgnęła już ponad 50 osób.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności związane z procederem. Za czyny, o które podejrzane są zatrzymane w tej sprawie osoby grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *