Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

KOLEJNA OSOBA ZATRZYMANA W SPRAWIE OSZUSTW. STRATY ŁĄCZNIE OSZACOWANO NA 22 MLN ZŁ

Dolnośląscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę podejrzaną w sprawie wyłudzenia kwoty blisko 22 milionów złotych od kilkudziesięciu osób z terenu całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z emisją obligacji jednej ze spółek. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, mężczyzna sprawując funkcję wiceprezesa w jednym z podmiotów gospodarczych, podawał nieprawdziwe dane co do kondycji finansowej firmy, którą reprezentował, przez co wprowadził w błąd osoby, które nabyły obligacje.

55-latek to kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Wcześniej funkcjonariusze dotarli do mężczyzny sprawującego funkcję prezesa spółki. Wobec niego sąd zdecydował już o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, w wyniku przestępczej działalności doszło do wyłudzenia na szkodę szeregu obligatariuszy sumy oszacowanej na łączną kwotę 22 milionów złotych. Ilość pokrzywdzonych w tej sprawie – mieszkańców z terenu całego kraju – sięgnęła już ponad 50 osób.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności związane z procederem. Za czyny, o które podejrzane są zatrzymane w tej sprawie osoby grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *