Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Kieszonkowcy. Skardziono 28 tysięcy euro

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową jak również posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono wagę służącą do porcjowania środków uzależniających oraz kilkanaście tysięcy złotych jak i euro. Pieniądze te najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa.

 

W ubiegłym roku w jednej z warszawskich restauracji  z kieszeni marynarki pokrzywdzonego zniknęło 28 tysięcy euro. Dzięki pracy policjantów kryminalnych, jak również policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego udało się wytypować jedną z osób mogącą mieć związek z przestępstwem.

Kluczowym dowodem okazały się nagrania z kamer restauracji, na których widać jak dwóch mężczyzn współpracuje ze sobą podczas kradzieży. Jeden obserwował pokrzywdzonego a w tym czasie drugi z mężczyzn przeszukuje kieszenie marynarki, która powieszona była na oparciu krzesła. Po chwili obaj wychodzą z restauracji.

 

Zgłoszenie kradzieży na policję 

 

Pokrzywdzony mężczyzna od razu po zorientowaniu się, że został skradziony zgłosił sprawę na policję. Wyjaśnieniem tego przestępstwa zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz dochodzeniowo-śledczego. 

Podczas przeszukania mieszkania 26-latka, policjanci znaleźli foliowe woreczki z zapięciem strunowym, a w nich kokainę. Zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz ponad 12 tys. złotych i euro.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają ustalenia i zatrzymanie drugiego z podejrzanych mężczyzn.

 

Julia Nowak

źródło: policja/pl

 

 

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *