Kieszonkowcy. Skardziono 28 tysięcy euro

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową jak również posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono wagę służącą do porcjowania środków uzależniających oraz kilkanaście tysięcy złotych jak i euro. Pieniądze te najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa.

 

W ubiegłym roku w jednej z warszawskich restauracji  z kieszeni marynarki pokrzywdzonego zniknęło 28 tysięcy euro. Dzięki pracy policjantów kryminalnych, jak również policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego udało się wytypować jedną z osób mogącą mieć związek z przestępstwem.

Kluczowym dowodem okazały się nagrania z kamer restauracji, na których widać jak dwóch mężczyzn współpracuje ze sobą podczas kradzieży. Jeden obserwował pokrzywdzonego a w tym czasie drugi z mężczyzn przeszukuje kieszenie marynarki, która powieszona była na oparciu krzesła. Po chwili obaj wychodzą z restauracji.

 

Zgłoszenie kradzieży na policję 

 

Pokrzywdzony mężczyzna od razu po zorientowaniu się, że został skradziony zgłosił sprawę na policję. Wyjaśnieniem tego przestępstwa zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz dochodzeniowo-śledczego. 

Podczas przeszukania mieszkania 26-latka, policjanci znaleźli foliowe woreczki z zapięciem strunowym, a w nich kokainę. Zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz ponad 12 tys. złotych i euro.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają ustalenia i zatrzymanie drugiego z podejrzanych mężczyzn.

 

Julia Nowak

źródło: policja/pl

 

 

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *