Internetowy oszust w rękach kieleckiej policji. Usłyszał już prawie 60 zarzutów

Do 12 lat więzienia może grozić 30-latkowi, który został zatrzymany przez kieleckich kryminalnych. Mężczyzna usłyszał blisko 60 zarzutów oszustwa. Z ustaleń śledczych wynika, że kielczanin za pośrednictwem internetu, wykorzystując cudze dane osobowe, wyłudzał kredyty z różnych instytucji bankowych w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

od koniec lipca 2019 r. do kieleckich policjantów zgłosił się mieszkaniec miasta. Poinformował on funkcjonariuszy, że zaczął otrzymywać wezwania do spłaty kredytów, o które w rzeczywistości nie zabiegał. Sprawą tą zajęli się dochodzeniowcy z komisariatu mieszczącego się w Osiedlu na Stoku.

– Ich ustalenia wskazywały, że sprawca za pośrednictwem Internetu, wykorzystując cudze dane osobowe, ubiegał się o kredyty – informuje sierż. szt. Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. – Działając w ten sposób, przestępca oszukał znacznie więcej niż jedną osobę i łącznie uzyskał ponad 50 tys. zł – dodaje.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali dobrze im znanego z przestępczej działalności 30-latka, podejrzewanego o związek z tymi oszustwami. Ostatecznie mężczyzna, działający w warunkach recydywy, usłyszał blisko 60 zarzutów oszustwa.

To jednak nie koniec pracy policjantów nad tą sprawą. Śledczy nadal docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych działalnością 30-latka. – Szacujemy, że ich straty mogą osiągnąć 100 tys. zł. – podkreśla sierż. szt. Damian Janus.

Teraz kielczanin, który w przeszłości odsiadywał karę pozbawiania wolności za tego typu przestępstwa, może trafić za kraty nawet na 12 lat.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *