Holandia. Zatrzymanie szefa jednego z największych gangów narkotykowych.

Tse Chi Lop – jednej z najbardziej poszukiwanych zbiegów na świecie, został zatrzymany w Holandii przez tamtejszą policje. W tej sprawie śledztwo trwało ponad 10 lat. Mężczyzna urodzony w Chinach z obywatelstwem w Kanadzie, jest uważany za szefa jednego z największych gangów narkotykowych 'The Company’. Nakaz aresztowania został wydany przez Australię.

Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku w Amsterdamie. Gang, którym zarządzał Tse jest odpowiedzialny za nawet 70% wszystkich nielegalnych narkotyków wprowadzonych do Australii – tak uważa Australijska policja federalna.

Tse został złapany, kiedy z Amsterdamu chciał polecieć do Kanady. Operacja kungur – bo tak nazwane zostało zatrzymanie mężczyzny – obejmowała około 20 agencji z kontynentów na całym świecie.

 

– Był na liście najbardziej poszukiwanych i został zatrzymany na podstawie informacji, które otrzymaliśmy – powiedział rzecznik holenderskiej policji podczas aresztowania. 

 

Mężczyzna spędził już wcześniej 9 lat więzienia za handel narkotykami w USA w latach 90. Według australijskich mediów jego aresztowanie to najważniejsze wydarzenie dla australijskiej policji federalnej od dwóch dekad.

 

Julia Nikiel

źródło: interia/pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *