Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Holandia. Zatrzymanie szefa jednego z największych gangów narkotykowych.

Tse Chi Lop – jednej z najbardziej poszukiwanych zbiegów na świecie, został zatrzymany w Holandii przez tamtejszą policje. W tej sprawie śledztwo trwało ponad 10 lat. Mężczyzna urodzony w Chinach z obywatelstwem w Kanadzie, jest uważany za szefa jednego z największych gangów narkotykowych 'The Company’. Nakaz aresztowania został wydany przez Australię.

Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku w Amsterdamie. Gang, którym zarządzał Tse jest odpowiedzialny za nawet 70% wszystkich nielegalnych narkotyków wprowadzonych do Australii – tak uważa Australijska policja federalna.

Tse został złapany, kiedy z Amsterdamu chciał polecieć do Kanady. Operacja kungur – bo tak nazwane zostało zatrzymanie mężczyzny – obejmowała około 20 agencji z kontynentów na całym świecie.

 

– Był na liście najbardziej poszukiwanych i został zatrzymany na podstawie informacji, które otrzymaliśmy – powiedział rzecznik holenderskiej policji podczas aresztowania. 

 

Mężczyzna spędził już wcześniej 9 lat więzienia za handel narkotykami w USA w latach 90. Według australijskich mediów jego aresztowanie to najważniejsze wydarzenie dla australijskiej policji federalnej od dwóch dekad.

 

Julia Nikiel

źródło: interia/pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *