Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

GROZIŁ DZIENNIKARCE. ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w Internecie groził i znieważył redaktorkę jednego z portali. Mieszkaniec Włocławka już usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

Sprawa miała swój początek 19 lutego br., kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także na skrzynkę redakcyjną wpłynął e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu. Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami.

Już w sobotę, 29 lutego br. policjanci zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału mężczyzna usłyszał od śledczych zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z włocławskich portali.

Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd po zapoznaniu się z dowodami w sprawie, przychylił się do wniosku śledczych, dzięki czemu najbliższe 2-miesiące 31-latek spędzi w areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *