GROZIŁ DZIENNIKARCE. ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w Internecie groził i znieważył redaktorkę jednego z portali. Mieszkaniec Włocławka już usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

Sprawa miała swój początek 19 lutego br., kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także na skrzynkę redakcyjną wpłynął e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu. Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami.

Już w sobotę, 29 lutego br. policjanci zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału mężczyzna usłyszał od śledczych zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z włocławskich portali.

Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd po zapoznaniu się z dowodami w sprawie, przychylił się do wniosku śledczych, dzięki czemu najbliższe 2-miesiące 31-latek spędzi w areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *