Gang „listonoszy” sprzedał tonę narkotyków. Akcja CBŚP

CBŚP i śląskie „pezety” Prokuratury Krajowej rozpracowały gang „listonoszy”. Grupa sprzedała co najmniej tonę narkotyków. Gangsterów obciąża jeden z członków gangu.

Jak informuje TVP Info, gang działał w trzech województwach i w Skandynawii. Powołano specjalną grupę, do której poza prokuratorami „pezetów” weszli funkcjonariusze CBŚP z Kielc i Wrocławia.

Gangsterzy wysyłali towar do Norwegii do skrytek pocztowych, stąd ochrzczono ich mianem „listonoszy”. Ustalono, że przestępcom udało się wprowadzić do obrotu co najmniej tonę narkotyków: marihuany, haszyszu, MDMA oraz amfetaminy mefedronu.

Dotychczas zarzuty w opisywanym śledztwie usłyszało już 110 osób, z czego 79 trafiło do aresztów.

Jedną z najważniejszych głów gangu jest Cezary D. Śledczy mówią o nim „największy z małych świadków koronnych”. Jego zeznania pogrążyły dziesiątki osób. On sam odpowie m.in. za zorganizowanie plantacji ziela konopi na terenie powiatu wołomińskiego. Na jednej z posesji, pod ziemią był ukryty kontener, w którym rosły konopie. Wejście było zamaskowane.

źródło;cbsp/wp/policja

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *