Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Young woman said stop to violence

Dwa lata więzienia za molestowanie i zgwałcenie wnuczki. Prokuratura: To skandaliczny wyrok

Opiekujący się wnuczką 63-letni mężczyzna za molestowanie dziewczynki został skazany na dwa lata więzienia. – Wyrok jest skandaliczny, domagamy się kary siedmiu lat pozbawienia wolności – twierdzi prokuratura w Zawierciu. I składa apelację.

15-latka z Zawiercia pochodzi z rozbitej rodziny. Najpierw sąd ograniczył prawa rodzicielskie jej matce, potem nastolatkę wychowywała nowa żona ojca. W końcu dziewczynka przeprowadziła się do dziadków, u których mieszkała przez kilka miesięcy.

Zdaniem prokuratury 15-latka była tam wykorzystywana seksualnie przez 63-letniego dziadka. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wielokrotnie molestował wnuczkę, a także ją zgwałcił.

– Dziadek stosował wobec dziewczynki przemoc i szantaż, groził jej również, że jeśli komukolwiek o tym opowie, to wyrzuci ją z domu – podkreślają.

Pedofil został skazany i wyszedł na wolność

Kiedy sprawa wyszła na jaw, 63-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Prokuratura w Zawierciu oskarżyła go o gwałt i molestowanie wnuczki. W lipcu sąd uznał, że wykorzystywał dziewczynkę seksualnie, ale jej nie zgwałcił. Mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia. Zaraz po ogłoszeniu wyroku sędzia wypuścił go na wolność.

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu uznała  ten wyrok za skandaliczny i złożyła teraz apelację. Śledczy domagają się dla dziadka dziewczyny kary siedmiu lat pozbawienia wolności oraz orzeczenia zakazu zbliżania się do niej na 200 m, a także zakazu telefonicznego lub osobistego kontaktowania.

– Okoliczności sprawy, jak i dowody zgromadzone w toku prowadzonego postępowania nie pozwalają na uznanie, że kara wymierzona oskarżonemu jest adekwatna do stopnia zawinienia – wyjaśnia biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Dziewczynka mówiła ludziom, że boi się dziadka

Prokuratorzy w swojej apelacji podnieśli, że oskarżony dopuścił się zarzucanych mu czynów wobec wnuczki, nad którą sprawował opiekę i której powinien zapewnić prawidłowe warunki rozwoju.

– Tymczasem jego zachowania, podejmowane z dużą częstotliwością, najczęściej przy wykorzystaniu nieobecności innych domowników, prowadziły do naruszenia wolności seksualnej pokrzywdzonej i zaburzenia jej prawidłowego rozwoju psychofizycznego – podkreśla Prokuratura Krajowa.

Śledczy przypomnieli w apelacji, że przesłuchani w sprawie świadkowie opowiadali, że wielokrotnie widywali 15-latkę opuchniętą, zapłakaną. Dziewczynka żaliła się im, że boi się dziadka. Prokuratura domaga się także uznania, że 63-latek zgwałcił swoją wnuczkę.

źródło;wyborcza/katowice

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *