Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Członek włoskiej mafii zatrzymany w Polsce

Policjanci z tzw. grupy „łowców cieni” zatrzymali 40-letniego Alberto C., który był poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Włoch jest podejrzany o udział w grupie przestępczej o charakterze mafijnym. Grupa zajmowała się wymuszeniami, lichwą oraz ustawianiem przetargów.

 

W tym samym czasie we Włoszech była przeprowadzona akcja funkcjonariuszy Guardia di Finanza. W akcji tej wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 17 osób powiązanych z mafią. Specjalizowali się między innymi z wymuszeniami haraczy od lokalnych przedsiębiorców i kontrolowaniu przetargów. Jednym z głównych zatrzymanych jest Orazio S., – lider mafii.

 

Złapany w Krakowie

Zatrzymania podczas akcji włoskich policjantów uniknął Alberto C. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany ukrywał się od jakiegoś czasu w Polsce. Za mężczyzną wystawiony został europejski nakaz aresztowania. Na jego podstawie i za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce, do działań włączyło się Centralne Biuro Śledcze Policji. Alberto C., jest bratankiem jednego z ważniejszych członków mafii oraz wysoko postawionym przestępcą w strukturze mafijnej.

 

Działania policjantów CBŚP

Polscy funkcjonariusze z tzw. grupy 'łowców cieni’ CBŚP najpierw zebrali wszelkie informacje o poszukiwanym. Następnie sprawdzili każdy możliwy trop, aby dotrzeć do ściganego. Dzięki  zaangażowaniu i współpracy, udało się ustalić, że mężczyzna przebywa obecnie w Krakowie. W najbliższym czasie rozpocznie się procedura ekstradycji do Włoch.

Julia Nikiel
źródło: cbsp.policja.pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *