Członek Gangu w rękach Policji

Policjanci z CBŚP zatrzymali poszukiwanego Tomasza Sz. Policja dotarła do Szczecina, gdzie ukrywał się mężczyzna. 50-latek miał być członkiem gangu, który okradał prywatne osoby na kwotę ponad 4 mln złotych.

 

Tomasz Sz. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie i w Gdańsku. Był również ścigany na podstawie dwóch Listów Gończych, wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku i Olsztynie. 

 

Wyłudzali pieniądze od bardzo bogatych ludzi

Tomasz Sz. był poszukiwany przez 1,5 roku. Podejrzany miał brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie tej grupy, wyłudzili pieniądze z kont bankowych prywatnych osób na łączną kwotę ok. 4 mln zł. Dodatkowo mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem przerabiania dokumentacji, popełnienia oszustw znacznej wartości oraz prania pieniędzy. Grupa przestępcza kolejny raz usiłowała wyłudzić pieniądze na kolejne 5 mln złotych, jednak przeszkodzili im w tym policjanci z CBŚP i prokuratura.

 

Zorganizowana Grupa Przestępcza

Ustalono, że działalność grupy dotyczyła również wyłudzania leasingów znacznej wartości, kredytów oraz świadczeń telekomunikacyjnych. Wartość mienia będącego przedmiotem przestępstw to ponad 6,7 mln złotych. – przekazała Prokuratura Krajowa.

 

Łącznie w sprawie akt oskarżenia jest wobec 24 osób. Tomasz Sz. został złapany dzięki tzw. 'Łowcom Cieni’, którzy ustalili, że mężczyzna wrócił do Polski i ukrywa się w Szczecinie. Mężczyzna został doprowadzony do Aresztu śledczego w Szczecinie.

 

 

Julia Nikiel

źródło: policja/pl
pap/pl

 

 

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *