Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

CBA weszło do fundacji Tomasza Grodzkiego. Agenci zabezpieczyli dokumentację

Agenci CBA weszli do budynku Fundacji Pomocy Transplantologii działającej przy szpitalu Szczecin-Zdunowo. Zabezpieczyli dokumenty, by między innymi zbadać przepływy finansowe na koncie fundacji. Jednym z jej założycieli jest Tomasz Grodzki, dzisiejszy marszałek Senatu.

O tym, że CBA było w budynku Fundacji Pomocy Transplantologii działającej przy szpitalu Szczecin-Zdunowo, donosi „Gazeta Polska Codziennie”. Jak czytamy, agenci zabezpieczyli dokumentację, by zbadać przepływy finansowe na koncie fundacji.

Przypomnijmy, że Tomaszowi Grodzkiemu, jednemu z założycieli fundacji, byłemu lekarzowi szpitala, zarzuca się przyjmowanie łapówek w placówce. Marszałek Senatu kategorycznie temu zaprzecza.

Jako pierwsza o przyjmowaniu pieniędzy przez Grodzkiego w szpitalu Szczecin-Zdunowo napisała na Facebooku prof. Agnieszka Popiela ze Szczecina. „Jak moja mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę” – brzmi fragment jej wpisu. Później pojawiły się kolejne głosy, głównie anonimowe.

Dla śledczych, to co znajdą w dokumentacji, może być podstawą do postawienia zarzutów – cytuje osobę zorientowaną w śledztwie gazeta. Zwraca ona jednak uwagę, że brak nieprawidłowości w papierach nie oznacza, że Grodzki nie przyjmował łapówek.

Grodzki wielokrotnie zapewniał w mediach, że oskarżenia pod jego adresem są nieprawdziwe i że jest atakowany. – Nie czuję się jak ścigany, ale czuję, że ja i Senat jesteśmy niebezpieczni dla obecnego obozu władzy, stąd próby dyskredytowania nas. (…) Uczestniczę w polowaniu z nagonką, są prowadzone działania, żeby mnie zohydzić

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Poprzedni artykuł;

ROZBITA GRUPA MOGŁA PROWADZIĆ PONAD 30 AGENCJI TOWARZYSKICH

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *