Broń i handel narkotykami. Policja zatrzymała podejrzanych

W ostatnim czasie policjanci przeprowadzili dwie akcje, podczas których przejęto ponad 17kg narkotyków. Wśród nich kokaina, amfetamina, marihuana, haszysz i tabletki ecstasy. W śledztwach zatrzymano 6 osób a także zabezpieczono broń palną oraz maczety.

 

Bydgoszcz

Skuteczna akcja policjantów z zarządu w Bydgoszczy CBŚP miała miejsce na jednym z bydgoskich osiedli. 4 mężczyzn ładowało do wynajętego busa palety z farbami, w których ukryte było 10 kg haszyszu oraz kokaina. W aucie jednego z podejrzanych policjanci znaleźli również 3kg marihuany oraz broń palną.  Mężczyzn zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bydgoszczy. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

Poznań

W Poznaniu natomiast policjanci CBŚP zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozprowadzanie substancji psychotropowych. Jeden z podejrzanych próbował uciec, jednak po pościgu został zatrzymany na ulicach Kalisza. Okazało się, że posiadał przy sobie ponad 1kg amfetaminy. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli dodatkowo narkotyki w miejscu zamieszkania podejrzanych.

 

Zatrzymanie

Wobec wszystkich osób podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Policjanci w tych sprawach będą prowadzić dalsze śledztwa. 

 

 

 

Julia Nikiel

źródło: cbsp.policja/pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *