Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

„Ballada o Januszku” – biznes czy fikcja?

Krótka Historia rodzinnego biznesu, czego następstwem są pozostawione długi i pobieranie ciągłych zaliczek. Finał kończy się nakazem sądowym i egzekucją, lecz spryt naszego Bohatera wyprzedza naszych Wierzycieli, bo gdy wchodzi komornik i przeprowadza swoje czynności, to już spółka nic nie ma. A nasz bohater dalej spotyka się z biznesmenami, pobiera zaliczki i lawiruje w prawie. Jak długo ? 

Rodzinny majątek i oaza spokoju

 PLANT MASZYNY I CZĘŚCI Sp. z o.o., BONIN 12, 76-009 BONIN, NIP 499-064-90-54

Spółka założona  30-10-2013, której Prezesem(Prezeską) zostaje Pani Anna  (udziały 100% o wartości 5tyś zł).  Firma prowadzona przez Janusza…..

W czerwcu 2017 powstają dwie spółki pochodne spółki „matki” Plant Maszyny i Części

Dnia 07 czerwca 2017 powstaje Plant Maszyny Sp. z o.o. mieszcząca się również pod tym samym adresem: BONIN 12

Panią Prezes zostaje oczywiście wspomniana Anna , posiadająca 50% udziałów. Drugie 50% udziałów posiada Anita , żona wspomnianego już Janusza .

Dnia 8 czerwca 2017 powstaje Plant Części i Serwis Sp. z o.o., mieszcząca się również pod adresem BOBIN 12,

Panią Prezes również zostaję Prezes spółek „matki” i „siostry” Anna , posiadająca 50% udziałów. Drugie 50% posiada oczywiście „bratowa” Anita , żona Janusza.

Pod koniec roku 2018 coś zaczęło się zmieniać na gorsze.

Pani Prezes Anna ustąpiła z funkcji Prezesa w grudniu 2018 w spółce „dziecko” Plant Części i Serwis, a w styczniu 2019 ustąpiła w Plant Maszyny. W jej miejsca w obu spółkach zasiadła nowa Pani Prezes – Małgorzata ze Szczecina.

Do tego nastąpiły kolejne czynności „ucieczki”.

18 i 20 lutego 2019 Pani Anita , „odsprzedała” swoje udziały w dwóch spółkach „dziecko” Plant Maszyny i Plant Maszyny i Części. Odsprzedała je oczywiście założycielce, tj. Annie .

Co skłoniło do takiej decyzji Panią Anitę???

Może strach o stratę dziedzictwa jej ojca – Mirosława . Można się tylko domyślać, iż „tatuś” nakazał córce opuścić zadłużoną działalność Anny , aby wierzyciele nie poszli śladem udziałowców spółek, i nie weszli do Pałacu w Panowie,

W tym o to pałacu wszystko się zaczęło.

Pod tym adresem Pan Janusz  założył pierwszą spółkę Miprotech Sp. z o.o., gdzie w 2011 wszedł Syndyk , a w 2013 ogłoszono upadłość. Schemat powtarza się kilkukrotnie z innymi podmiotami, aż przestaje nasz Januszek zasiadać oficjalnie w zarządach.

Ale ważniejsza sprawa. Pod tym adresem, „u teścia”, powstała pierwsza spółka Plant pod nazwą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Plant,  założona w 2012 roku, a w 2016 upadła.

Pani Anita , jak się dowiedzieliśmy, ma również rozwód związku małżeńskiego z Panem Januszem . Czy na pewno faktyczny?? czy kolejna „ucieczka”  Fikcja dla szukających powiązania. A tak naprawdę są razem.

Szukając głębiej Pani Anita w 2011 została członkiem zarządu Lemir …. Sp. J w Koszalinie, zastępując ojca Mirosława, który ustąpił po 10 latach zatrzymując jednak swoje udziały.

Pani Anita, oczywiście w Pałacu , otworzyła w 2017 roku razem ze wspólnikiem, Gabinet kosmetyczny Pro-Beauty Sp. z o.o. Przełom i okres gdzie są pobierane zaliczki w plant i realizowane umowy.

Pan Mirosław jednak po oficjalnym odejściu z Lemir ….., otwierał i zamykał kolejne firmy. Jedyna która istnieje i dobrze się rozwija na domowym podwórku, wygrywając różne przetargi, jest zarejestrowana pod adresem Bonin 12( tam jest tylko mały budynek, a pełno firm rodzinnych) Eko-Insbud Sp. z o.o założona w 2012 roku, gdzie Pan Mirosław również zrezygnował z funkcji Prezesa, i w 2013 roku przekazał ją kolejnej córce, tj. Malwina, razem z oddaniem jej 51% swoich udziałów, czyniąc ją właścicielem całości. W czerwcu 2019 roku, powrócił na powyższe stanowisko Prezesa, ale już bez udziałów. Przecież nikt nie kojarzy Pana Mirka z plant…

I tak nasz Januszek lawiruje za plecami innych

Próba kontaktu z kimkolwiek z firmy plant*  kończy się zastraszaniem i odsyłaniem  przez  Pana Janusza,  Panią prezes i pracowników, do kolejnych osób i właścicieli.  A zdobyty majątek procentuje w kieszeń, twórcom biznesu.

Poniżej przedstawiamy wyrok prawomocny i bezskuteczną egzekucję komorniczą.

PRZESTRZEGAMY SPOŁECZEŃSTWO PRZED INWESTOWANIEM W PANA JANUSZA I JEGO WIRTUALNE BIZNESY. – źródło – rodzina oddano.pl  

Pan Janusz za każdym razem  twierdzi  i obiecuje się rozliczyć, ze swoimi wierzycielami i pracownikami, lecz bez skutku. Z informacji zdobytych przez dziennikarzy śledczych wiemy że trwają rozmowy Jego z kilkoma firmami o wpłatę zaliczek, która zapewnię pójdzie na ; – kto zgadnie ?

a) spłatę zobowiązań

b) wpłatę do producenta zgodnie z umową

c) zaginie jak wcześniejsze wpłaty

 

 Szerszy materiał, z wypowiedziami osób poszkodowanych oraz zakresu prac dziennikarzy śledczych jest na ukończeniu i zostanie opublikowany jako część druga. 

Wcześniejsze źródła;

https://oddano.pl/plant-janusz-oszustwo/

https://windykator.online/plant-maszyny-i-czesci-sp-zoo/

https://www.facebook.com/windykacjaODDANO/?__tn__=kC-R&eid=ARCDGUtSOWbGkHuM7zd70H_tJX58PxD9Ia5SFjYhujGfHrLzIPWXzxkMf-X6ivi6_3h0Sd1oEIg_bK4w&hc_ref=ARRIgfxHpF93GlgvIwVYMYY-w55-hGZXYa4f1kBaZbvp4GkDQ2iK0cybbagviKJ7lXI&fref=nf&__xts__[0]=68.ARCq2TZdSCW-55PEzmFUihkW6Y1f1mBbZOnxcrkALG6p_7t-C0EE4QNdRI226VZDzgwJDrt8B47G5tn4lo3GAv0Oui1EIY_SAMECmTs6w6WiAFFwNN-eG3KIrtY86JuDandalEkinK7LCUygecrKcm-955NqDyVG3UxKlDqeNvrtBPIoefoV-mvmjj1pG0XGvvKzgjjawCeC7jySPul-yC3AAb7ehX6IDDvGNthGT0fLdWx3sy22gO_oBQJoi0Gg4Fpf_mNHR2OByqdlnQdvKhgw3AjKx3b3W-TlRerWhj0QemdO8m0RGn26d5qmZoOaucTRhNoSk9KFSJ5FeGOlddI

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Dobra wiadomość dla właścicieli mieszkań. Zakaz eksmisji z powodu Covid-19 ma być uchylony

Mało kto pamięta, że wprowadzony 31 marca 2020 roku z powodu epidemii zakaz eksmisji z …

Gdy dzwoni firma windykacyjna… – czyli jakie prawa przysługują dłużnikowi?

Do zadań firmy windykacyjnej należy doprowadzenie do ugody między wierzycielem a osobą zadłużoną. W związku …

6 komentarzy

  1. odwalić się od mojego jachtu!!

  2. Jeden nakaz zapłaty na 3 transakcje, pierwsza z maja 2016 – nie zrealizowana, druga ze stycznia 2017 – nie zrealizowana i kolejna z marca 2017 też nie zrealizowana. Na co liczył klient po pierwszej nie zrealizowanej transakcji przez Januszka?? i podjął kolejną współpracę po ponad pół roku….. w styczniu i marcu…. Śmierdzi…. śmierdzi….. ale po obu stronach…. :)) i odwalić się od mojego jachtu !!!

  3. lawiracje, oszustwa, mataczenie. koleś boski. prawdziwy ogier biznesu . płodny tu i tam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *