Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Akcja Europolu. Aresztowano 330 osób zamieszanych w różne przestępstwa

Europol poinformował we wtorkowym komunikacie o dużej operacji policyjnej prowadzonej głównie na południu Europy. „W akcji, w której uczestniczyło prawie 11 tys. funkcjonariuszy, aresztowano 330 osób zamieszanych w różne przestępstwa, w tym w przemyt narkotyków, broni, fałszowanie dokumentów oraz pomoc w nielegalnej imigracji” – podał Europol.

Policyjna agencja Unii Europejskiej sprecyzowała, że w operację prowadzoną w drugiej połowie września zaangażowani byli również pracownicy m.in. Interpolu, Eurojustu oraz unijnej agencji ochrony granic Frontex.

„W akcji, w której uczestniczyło prawie 11 tys. funkcjonariuszy, aresztowano 330 osób zamieszanych w różne przestępstwa, w tym w przemyt narkotyków, broni, fałszowanie dokumentów oraz pomoc w nielegalnej imigracji” – podał Europol.

Przejęto broń palną, granaty i skonfiskowano ponad 700 kilogramów marihuany

Służby policyjne UE wskazały, że przeprowadzone na terenie kilku państw Europy przeszukania doprowadziły do przejęcia przez funkcjonariuszy 154 sztuk broni palnej, 57 granatów ręcznych, a także 2125 sztuk amunicji. Wskazano, że największy handel bronią notowany jest w Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz w Holandii.

Przejęto 154 sztuki broni palnej, 57 granatów ręcznych, a także 2125 sztuk amunicjiDavid Fernandez/PAP/EPA

W trakcie obławy skonfiskowano też 719 kg marihuany oraz 920 roślin konopi indyjskich. Z informacji Europolu wynika, że wśród 17 państw unijnych, których policyjne służby brały udział w operacji, nie było Polski.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *