14-latka zatrzymana przez policję. Zorganizowała protest w Olsztynie [WIDEO]

Jak podaje portal tko.pl, policja podczas jednego z protestów w Olsztynie zatrzymała 14-latkę. Nastolatka ma odpowiedzieć za współorganizowanie nielegalnego zgromadzenia.

Podczas strajków policja masowo legitymuje protestujących, odbywa się także wiele zatrzymań.

Do redakcji tko.pl napisał jeden z czytelników, który brał udział w poniedziałkowym proteście, na którym policja skonfrontowała się ze strajkującymi.

„Młodzi ludzie, po tym jak wiele osób opuściło protest, zaczęli chodzić olsztyńskimi chodnikami. Nawet krzyczeli do siebie, aby zachować odstęp! To policji nie wystarczało – podjeżdżali grupkami radiowozów i zaczęli gonić protestujących. Wiem o wielu niepełnoletnich, których w taki sposób złapali. Nawet 14 letnią dziewczynkę!” – czytamy w mailu przesłanym przez czytelnika Twojego Kuriera Olsztyńskiego.

Czytelnik przesłał również nagranie z jednej z „łapanek„, które szczegółowo opisał: „Filmik nagrany po pierwszej łapance przy Media Expert. Spowodowało to rozdzielenie tłumu na dwie strony ulicy. Następnie byliśmy dalej na skrzyżowaniu ulic gdzie otoczyliśmy policjantów. Wtedy zabrali dwie kobiety uznając że to one są organizatorkami. Policja zagroziła im że albo każą nam się rozejść albo zostaną ukarane za zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia. Po tej sytuacji szliśmy na dół w kierunku ulicy Pstrowskiego ale na wysokości Parku im. A Janusza Kusocińskiego musieliśmy do niego uciec bo policja znowu zorganizowała łapankę. Rozbiliśmy się na parę mniejszych grup i złączyliśmy w dużo mniej licznym składzie dopiero w centrum. Wiele razy chcieliśmy zakończyć protest w normalny sposób np. Stając na schodach ratusza w 2 metrowych odległościach. Niestety po paru minutach stania kolejny raz z radiowozów wybiegli policjanci. Wszystko skończyło się na skrzyżowaniu Kościuszki z Niepodległości gdzie ponownie na idącą chodnikiem grupę rzuciło się około 15 policjantów”

Portal tko.pl skontaktował się z rzecznikiem policji, aby potwierdzić zatrzymanie 14-letniej olsztynianki za organizację protestu.

Pośród uczestników protestu, wylegitymowano 14-letnią dziewczynę. Notatka służbowa z tej interwencji zostanie przekazana do sądu rodzinnego do rozpatrzenia pod kątem współorganizowana nielegalnego zgromadzenia, a także zajęcia pasa drogowego. – przekazał Rafał Prokopczyk, oficer prasowym KMP w Olsztynie.

14-latka współpracowała z policją w trakcie protestu, przekazując uczestnikom, że mają zejść z drogi na chodnik, za co wobec dziewczyny zastosowane zostaną okoliczności łagodzące – czytamy na stronie tko.pl.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *