Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Oszukiwał metodą na oficera CBŚ. Potrafił jednorazowo wyciągnąć aż 50 tys. zł

Policjanci zatrzymali 54-latka, który brał udział w oszustwie metodą na funkcjonariusza CBŚP. W połowie października miał wyłudzić od mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego 50 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W połowie października do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 82-letnia mieszkanka miasta. Dzień wcześniej skontaktował się z nią mężczyzna podający się za przedstawiciela Centralnego Biura Śledczego Policji. Tajemniczy rozmówca twierdził, że prowadzi sprawę przeciwko szajce oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób. Zaznaczył, że z posiadanych przez niego informacji wynika, że teraz to ona „jest na celowniku oszustów”.

– Niestety pokrzywdzona uwierzyła w zapewnienia telefonicznego rozmówcy, postępując zgodnie z jego wskazówkami. Wpłaciła gotówkę na wskazane przez sprawcę konto, które miało należeć do prowadzącego sprawę prokuratora. Kobieta dokonała kilku przelewów na łączną kwotę 50 tysięcy złotych – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Starsza kobieta po fakcie zdała sobie sprawę z oszustwa i zgłosiła utratę oszczędności swojego życia organom ścigania. Wspólne działania operacyjne Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu oraz mundurowych Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest nim 54-letni mieszkaniec gminy Nidzica.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie 54-latkowi zarzutów. Podejrzany został doprowadzony przed sąd, który przychylając się do wniosku policjantów i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn zabroniony, którego miał dopuścić się zatrzymany. Do innych przypadków oszustw wspomnianą metodą, z którymi jest powiązany, miało dochodzić poza województwem lubelskim. W ich sprawie toczy się odrębne śledztwo. Policja na razie nie ujawnia więcej szczegółów.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Oszustwo „na Andrzeja Dudę”. 84-latka straciła oszczędności życia

Liczba oszustw w sieci rośnie z roku na rok i coraz częściej przestępcy obierają za …

„Na asfalt” to nowy typ oszustwa, który ostatnio staje się popularny w całej Polsce.

Było już oszustwo „na policjanta”, na „amerykańskiego żołnierza”, na „pracownika banku”. Ale na „asfalt”? Policja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *