Nowy lockdown w Polsce. Wojsko i policja na ulicach! Znany lekarz nie widzi wyjścia

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił częściowy lockdown dla całego kraju od 20 marca do 9 kwietnia. W tym czasie zamknięte będą sklepy detaliczne w galeriach handlowych, hotele, obiekty sportowe i kultury, a uczniowe klas 1-3 wracają do zdalnej nauki. A to dopiero początek restrykcji! Szef resortu zdrowia nie wyklucza pełnego lockdownu i zakazu przemieszczania się! – Ja widziałbym wojsko i policję na ulicach – podkreśla w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

 

 

POSŁUCHAJ:

  • Od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa, które do tej pory obowiązywały w czterech województwach.

  • Obostrzenia mają potrwać do 9 kwietnia.

  • Otwarte pozostaną jednak sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, czy sklepy z artykułami budowlanymi.

  • W galeriach będą mogły też działać zakłady fryzjerskie i optyczne, placówki bankowe i pralnie.

  • Zamknięte zostają kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie.

  • W całym kraju do 28 marca obowiązuje ponadto zakaz organizacji m.in. wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Minister zdrowia przestrzegł w środę, że jeśli rozszerzenie obostrzeń nie spowolni trzeciej fali, kolejnym krokiem będzie całkowity lockdown. 

– Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko – oświadczył Adam Niedzielski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pijana Matka z synem

źródło; PAP

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

POTĘŻNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ AKCYZOWĄ

9 osób zatrzymanych,

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Sprzedawała narkotyki w pudełkach po zapałkach. „Babcia Basia” w rękach policji

Policjanci koło południa zjawili się w okolicach posesji. To co zobaczyli, potwierdziło ich przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonywała seniorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *