Zwłoki księdza obok kotłowni. „Policja nie wyklucza morderstwa”

Zwłoki proboszcza znaleziono nad ranem w miejscowości Pomocne na Dolnym Śląsku. Ciało 54-letniego ks. Marka zauważyła jedna z mieszkanek wsi. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że prawdopodobnie został uderzony jakimś ciężkim narzędziem. Duchowny cieszył się wśród wiernych dużym uznaniem – podkreślają lokalne media.

Jak relacjonuje portal Radia Wrocław, ciało kapłana zostało znalezione nad ranem we wtorek w przykościelnym kompleksie – przy wejściu do kotłowni.

Proboszcz nie żyje. Był raniony w głowę

Zwłoki zauważyła jedna z kobiet, która pojawiła się na miejscu, by załatwić sprawę w kancelarii parafialnej.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator – nie udzielają więcej informacji na ten temat. Rzeczniczka KPP w Jaworznie potwierdza jedynie, że chodzi o 54-letniego księdza.

Jak jednak wskazuje Radio Wrocław, ze wstępnych oględzin wynika, że proboszcz prawdopodobnie został uderzony w głowę „jakimś ciężkim narzędziem”. Według świadków na jego głowie były widoczne rany.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Efekt działań policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zaginęła Jolanta Jachimowska z Sanoka!

Pani Jolanta ostatni raz widziana była 6 stycznia 2023r. o godzinie ok. 13.00 w Dąbrówce. Do dnia dzisiejszego nie wróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta powinna przyjmować leki, których przy sobie nie posiada.

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *