Żona rolnika szefową gangu. Straż Graniczna rozbiła grupę ułatwiającą nielegalne przekraczanie granicy UE

28 polaków i Ukraińców zostało zatrzymanych przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się organizowaniem nielegalnej migracji przez granice polsko-ukraińską została rozbita przez strażników z Lubaczowa.

Wśród zatrzymanych jest 23 obywateli Polski i 5 obywateli Ukrainy. Według funkcjonariuszy Straży Granicznej z Lubaczowa zatrzymani zajmowali się organizowaniem i legalizowaniem pobytu cudzoziemców w Polsce. – Czerpali z tego korzyści majątkowe.

„Młotek” z Wołomina w rękach policji.

Szefową grupy była żona rolnika

– Rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej przez funkcjonariuszy z Lubaczowa trwało od 2019 roku – informuje Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Dodaje, że grupie przewodziła 47-letnia kobieta, żona rolnika, mieszkanka Podkarpacia. – To ona organizowała proceder, wyznaczając konkretne zadania dla poszczególnych osób. Członkowie gangu, oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się legalizowaniem pobytu cudzoziemcom, usłyszeli także zarzuty organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom poprzez rejestrowanie fikcyjnych zaproszeń w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – wyjaśnia Elżbieta Pikor.

 

Zaproszenia wystawiano na „słupy”

W swojej przestępczej działalności grupa wykorzystywała tzw. słupy. Byli to ludzie, którzy udostępniali swoje dane osobowe. Na ich podstawie wystawiano zaproszenia dla obywateli Ukrainy. – Ten proceder umożliwiał nielegalne przekroczenie granicy Ukraińcom i ostatecznie zalegalizowanie ich pobytu w krajach Unii Europejskiej – dodaje Elżbieta Pikor.

Nawet 10 lat odsiadki

Według Straży Granicznej grupa, działając, mogła ułatwić nielegalne przekroczenie granicy i zalegalizowanie pobytu ponad 700 cudzoziemcom.

źródło;wyborcza

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *