cbsp.policja.pl

Zlikwidowane laboratorium mefedronu w powiecie Kwidzyńskim.

Policjanci CBŚP i KSP doprowadzili do likwidacji nielegalnego laboratorium, w którym wytwarzana była substancja psychotropowa. Zatrzymano dwóch 'chemików’ oraz zabezpieczono 3 linie do produkcji narkotyku. Przejęte zostały narkotyki w różnej fazie produkcji, 4kg mefedronu oraz substancje niezbędne do jego wytworzenia.

Laboratorium znajdowało się w małej miejscowości, w powiecie kwidzyńskim. Tam przy wykorzystaniu 3 linii produkcyjnych, odbywała się produkcja narkotyku. Zanim jednak policjanci weszli do laboratorium należało najpierw usunąć szkodliwe dla zdrowia opary substancji znajdujące się w obiekcie. W tym zakresie wsparcia udzielili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Dopiero wtedy w specjalistycznych kombinezonach i w maskach policjanci mogli rozpocząć oględziny, które trwały ponad dobę. W czynnościach wsparcia udzielili także policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku. Działania były prowadzone również na terenie Mazowsza, tj. w okolicach Pruszkowa i Radomia.

Śledztwo oraz zarzuty

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokuratura Regionalna w Gdańsku wszczęła śledztwo. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Okoliczności sprawy wyjaśniane są przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i Prokuraturę Regionalną w Gdańsku.

cbsp.policja.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Zaginął 63-letni Wiesław Paszkot z Krakowa

Kraków

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Łódź

Zaginęła 19-latka z Lublińca. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z policją

Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *