Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii. Polska chce ekstradycji

Zbigniew Stonoga został zatrzymany przez holenderską policję. Informację potwierdziła Prokuratura Regionalna w Lublinie, która oczekuje na wydanie jej 46-letniego biznesmena. Stonoga uważa, że jest prześladowany przez polski wymiar sprawiedliwości – usłyszał już niemal 200 zarzutów. Mężczyzna bezskutecznie próbował uzyskać azyl polityczny w Norwegii i Holandii.

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Stonoga we wniosku do holenderskich władz podał swój aktualny adres zamieszkania. Tak trafiła do niego miejscowa policja – donosi PAP. Teraz sąd w Niderlandach podejmie decyzję o zastosowaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania i wydaniu biznesmena stronie polskiej. Prokuratura Regionalna w Lublinie zarzuca Stonodze oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej na kwotę co najmniej 253 tys. zł i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. 46-latek twierdzi, że jego fundacja wtedy jeszcze nie istniała.

Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii. Polska chce deportacji

Zbigniew Stonoga opuścił Polskę jesienią, po tym, jak Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił wniosek prokuratury o jego aresztowanie. Rzeczniczka sądu wyjaśniała wtedy, że brak jest dużego prawdopodobieństwa popełnienia niektórych czynów zarzucanych Zbigniewowi S., a w przypadku pozostałych nie występuje zagrożenie surową karą.

W grudniu wydano za nim list gończy, a nawet Europejski Nakaz Aresztowania. Wtedy władze Norwegii odmówiły mu azylu politycznego i wezwały do pilnego opuszczenia tego kraju, grożąc deportacją. Teraz okazało się, że 46-latek udał się do Holandii. Tam też nie udało mu się uzyskać azylu.

źrodo;PAP

O Ryszard Zieliński

Zobacz także!

Kamienna Góra. Odsiedział wyrok za zabójstwo dwóch osób i znów zamordował.

Intensywna praca policjantów z Dolnego Śląska pozwoliła zatrzymać 81-letniego Waltera R., który jest podejrzany o …

Zachęcał na Youtube do piramidy finansowej. UOKiK ukarał „naganiacza” z Wrocławia

Przekonywał, że łatwo i bez większych poświęceń można zarobić fortunę – wystarczy zainwestować w reklamowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *