Założyciel giełdy kryptowalut uciekł z 2 mld dolarów do Albanii.

Faruk Fatih Ozer, współzałożyciel tureckiej giełdy kryptowalut Thodex, jest podejrzewany o kradzież i wydano w jego sprawie międzynarodowy nakaz aresztowania – informuje BBC. Wiele wskazuje na to, że zebrawszy łącznie 2 mld dolarów, Ozer uciekł do Albanii. Prokuratura w Stambule wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

Sprawa zaczęła się od niepokojącej wiadomości ze strony Thodex, w której opisano konieczność poświęcenia 5 dni na „ważną inwestycję zewnętrzną”, po czym zawieszono handel. Inwestorzy zaczęli więc składać skargi i kontaktować się z władzami. Szybko pojawiły się podejrzenia, że Ozer mógł dopuścić się kradzieży.

 

BBC podaje, że chodzi o 2 mld dolarów od ponad 390 tys. inwestorów korzystających z giełdy Thodex. Policja aresztowała już w tej sprawie 62 osoby w różnych tureckich miastach, które są powiązane z firmą i mogą mieć związek ze sprawą. Z oficjalnej komunikacji wynika jednak, że Faruk Fatih Ozer jest w Albanii w sprawach zawodowych, a stawiane mu zarzuty są bezpodstawne.

Oszukani przy zakupie kryptowalut

Popularność kryptowalut w Turcji w ostatnim czasie zauważalnie rośnie, choć rynek ten jest wciąż nieuregulowany prawnie. Obywatele szukają w ten sposób możliwości ulokowania środków w odpowiedzi na postępujący spadek wartości tureckiej liry.

źródło;dp

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *