Zaginiony chłopczyk nie żyje. Znaleziono jego ciało w Sosnowcu. Zatrzymano podejrzanego o uprowadzenie i morderstwo 11-latka

Zaginiony 11-letni Sebastian nie żyje. W niedzielę, 23 maja policja znalazła w Sosnowcu ciało dziecka. W sobotę 22 maja 11-letni Sebastian bawił się na placu zabaw. Wieczorem napisał SMS do mamy i wtedy kontakt z chłopcem się urwał. 23 maja internet obiegła informacja o poszukiwaniach chłopca, niestety, wieczorem podano informację, że 11-latek nie żyje. Prawdopodobnie został uprowadzony i zamordowany przez 41-letniego Tomasza M.

11-letni Sebastian wyszedł z domu wczoraj w Katowicach, pobawić się na placu zabaw. Miał wrócić z niego o godzinie 19. Napisał SMS do swojej mamy z prośbą, czy może wrócić o 19:30. Kobieta zgodziła się. Od tamtego czasu z chłopcem nie było już kontaktu. Informacja obiegła sieć już w niedzielę – w poszukiwania zaangażowało się wiele osób, internautów.

Matka szukała Sebastiana najpierw przy pomocy znajomych, gdy chłopiec nie pojawił się w domu o umówionej godzinie. O godzinie 22 w sobotę 22 maja zawiadomiła policję o zaginięciu syna.

Niestety, poszukiwania 11-latka doczekały się tragicznego finału. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o jego uprowadzenie. 41-latek najprawdopodobniej zabił chłopca i ukrył jego ciało.

– Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 41-letniego sosnowiczanina, mogącego mieć związek z wczorajszym zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic. Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora – informuje Śląska Policja.

Jak powiedziała Dziennikowi Zachodniemu Aleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, 23 maja, po godz. 17, w Sosnowcu, w dzielnicy Niwka. 200 metrów od miejsca, gdzie został zatrzymany, policjanci znaleźli ukryte ciało dziecka. Chłopiec nie żył.

Jak podaje RMF FM, podejrzany 41-letni Tomasz M. był w przeszłości notowany za uprowadzenie nieletniego i rozpowszechnianie treści pedofilskich.

– Mężczyzna został zatrzymany na Niwce w Sosnowcu. Na miejscu cały czas trwają czynności. Są tam policjanci z ekipy dochodzeniowo śledczej. Czynności trwają także w miejscu zamieszkania mężczyzny – mówi Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

Jak ustaliliśmy, policjanci już w nocy z soboty na niedzielę (z 22 na 23 maja) przeszukiwali okolicę. W niedzielę podjęli wątek, które ukierunkował ich na poszukiwania 41-letniego mężczyzny z Sosnowca. W rejonie placu zabaw, gdzie bawił się 11-letni Sebastian z Katowic, miejski monitoring zarejestrował samochód. Tablice rejestracyjne pomogły ustalić właściciela auta.

W niedzielę policjanci pojechali do domu Tomasza M., ale nie zastali go w miejscu zamieszkania.Śledczy namierzyli mężczyznę przed godziną 17. To on wskazał policjantom miejsce ukrycia zwłok chłopca, zaledwie 200 metrów od miejsca zatrzymania.

Prok. Waldemar Łubniewski informuje, że w poniedziałek Tomasz M. zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Dziś na miejscu, w którym odnaleziono ciało 11-latka, śledczy prowadzą oględziny zwłok i zabezpieczają materiał dowodowy.

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Niemowlę pobite i otrute amfetaminą. 36-latka odpowie za zabójstwo córeczki

36-latka z Dąbrowy Górniczej odpowie przed sądem za zabicie dwumiesięcznej córeczki i znęcanie się nad …

Prawie 3 mln Polaków tonie w długach. Tadeusz czasem myśli, by odebrać sobie życie

80-letni Tadeusz ma do spłacenia ponad 100 tys. zł. Piotr Ikonowicz pomaga wyrwać mu się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram