Sprawcy zbrodni dotychczas nie ujęto. Trwa policyjna obława

Susz. Znalazł martwego brata. Mógł paść ofiarą morderstwa

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora badają okoliczności śmierci 55-letniego mieszkańca Susza (woj. warmińsko-mazurskie). – Mężczyzna zastał brata siedzącego w fotelu z urazem głowy – poinformowała polsatnews.pl st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Okoliczności wskazują na to, że mógł paść ofiarą morderstwa.

Policjanci z Susza (woj. warmińsko-mazurskie) dostali w sobotę (18 września) informację o śmierci jednego z mieszkańców miejscowości przy ul. Wiejskiej. Sprawa została zgłoszona po godz. 18 przez brata denata. – Zgłaszający zastał brata siedzącego w fotelu z urazem głowy – poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

 

Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia potwierdzili zgon mężczyzny.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratora. – Śledczy ustalają jakim narzędziem zostało spowodowane uszkodzenie głowy – poinformowała st. asp. Kwiatkowska. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy polsatnews.pl, denat miał otrzymać cios w głowę siekierą lub tasakiem.

 

Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tej sprawy. – W tej sprawie zostały zatrzymane dwie osoby – powiedział polsatnews.pl prok. Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Któraś z nich może być wytypowana jako sprawca. – Trwają czynności – zakończył prokurator.

Denat w przeszłości był druhem suskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz kierowcą ciężarówki. „Od lat 80-tych do około 2007 roku czynnie pełnił funkcję kierowcy, bardzo często będąc na pierwszej linii działań ratowniczych. W późniejszych latach jego udział w życiu jednostki został mocno ograniczony, jednak w newralgicznych momentach potrafił w przypadku alarmu i braku kierowców 'uratować’ sytuację i ponownie wsiąść za 'fajerę’. Za ratowanie topiącego się mężczyzny w 2006 roku na jeziorze Suskim został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – wspominają zmarłego Strażacy z Susza.

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Zwłoki księdza obok kotłowni. „Policja nie wyklucza morderstwa”

Zwłoki proboszcza znaleziono nad ranem w miejscowości Pomocne na Dolnym Śląsku. Ciało 54-letniego ks. Marka …

„Na asfalt” to nowy typ oszustwa, który ostatnio staje się popularny w całej Polsce.

Było już oszustwo „na policjanta”, na „amerykańskiego żołnierza”, na „pracownika banku”. Ale na „asfalt”? Policja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *