Stracili zainwestowane miliony. CBA apeluje

CBA zatrzymało cztery osoby zamieszane w nieprawidłowości przy doradztwie finansowym prowadzonym m.in. przez spółki z grupy Great Private Equity. Poszkodowanych na ponad 16 mln zł jest co najmniej 150 osób.

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura zatrzymali prezesa i wiceprezesa spółki Great Private Equity, a także dwóch dyrektorów regionalnych – z Poznania i Krakowa. Dopuszczali się oszustw na inwestycjach w Polsce i Afryce – uważają śledczy.

Biuro apeluje do wszystkich osób, które powierzyły swoje pieniądze spółkom z grupy Great Private Equity, o kontakt z delegaturą CBA w Warszawie.

Funkcjonariusze dokonali zatrzymań i przeszukań miejsc zamieszkania oraz pracy w Warszawie, Siemianowicach Śląskich i Krakowie.

Chodzi o inwestycje w nieruchomości

„Postępowanie dotyczy emisji obligacji i prowadzenia inwestycji na rynku FOREX między innymi przez spółki z grupy Great Private Equity. Chodziło o inwestycje obejmujące nieruchomości położone w Warszawie, Nigerii i Ghanie oraz produkcję filmową” – poinformowało Biuro.

CBA zaznaczyło, że to pierwsze zatrzymania w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Ze zgromadzonego w sprawie obszernego materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie – dokumentacji, danych elektronicznych i zeznań świadków – wynika, że do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 16 mln zł doprowadzono co najmniej 152 osoby.

Klienci spółek mieli lokować oszczędności w obligacje, które w założeniu miały im przynieść od 8 do 10 proc. zysku – wynika z ustaleń CBA. Po początkowej spłacie obligacji, inwestorom proponowano reinwestycję z gwarancją zysku. Jednak po pewnym czasie przedstawiciele firmy unikali kontaktu z inwestorami, a ci tracili wcześniej zainwestowane pieniądze – wyjaśnił wydział. Poszczególni inwestorzy stracili od tysiąca do nawet ponad 3,5 mln zł – wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych.

Oszustwo na szkodę inwestorów

Wydział poinformował, że warszawska prokuratura okręgowa przedstawiła zatrzymanym przez CBA zarzuty oszustwa na szkodę inwestorów oraz zarzut obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Sąd zgodził się na areszt wobec prezesa i wiceprezesa spółki, o co wniósł prokurator, dwóm dyrektorom regionalnym prokurator wyznaczył poręczenie majątkowe, zakazał opuszczania kraju i zatrzymał paszporty oraz zastosował dozór policji.

źódło;CBA

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *