Śmierć pięknej Klaudii na Wyspach. Miała liczne obrażenia na ciele. Jej współlokator to także Polak. Nie przyznaje się do winy

Śmierć 30-letniej Klaudii S. odbiła się szerokim echem zarówno w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, gdzie nasza piękna rodaczka straciła życie. Wychodzą na jaw nowe fakty w sprawie podejrzanego o popełnienie tej zbrodni 21-letniego Amadeusza S. Mężczyzna złożył zeznania przed sądem. Nie przyznaje się do winy.

Tragedię porównuje się do zbrodni na wyspie Jersey

Wiadomość o śmierci 30-letniej Klaudii S. wstrząsnęła również mieszkańcami Sądecczyzny, z której pochodzi bowiem podejrzany o pozbawienie życia Polki 21-latek. Mężczyzna pochodzi z małej wsi Stróże pod Grybowem.

Dziennikarze porównali tragedię w Hull do strasznej zbrodni na wyspie Jersey, kiedy w 2011 r. inny mieszkaniec Sądecczyzny – Damian R. zabił sześć osób, w tym własną żonę i dwoje dzieci.

Czy to 21-letni Amadeusz S. zabił Klaudię?© Facebook Czy to 21-letni Amadeusz S. zabił Klaudię?

Przypomnijmy, że dramat rozegrał się w sobotni poranek. 27 marca, około godz. 6. w jednym z domów na Lambert Street w brytyjskim mieście Hull. To wówczas służby ratunkowe dokonały makabrycznego odkrycia. Znaleziono tam bowiem zwłoki Polki, Klaudii S. (†30 l.). Co więcej, na ciele młodej kobiety były widoczne obrażenia.

Znajomi ciepło wypowiadają się o tragicznie zmarłej Polce.© Facebook Znajomi ciepło wypowiadają się o tragicznie zmarłej Polce.

Podejrzany o zbrodnię Amadeusz S.

Policja szybko nabrała podejrzeń wobec jej współlokatora. Wkrótce potem zatrzymano i przesłuchano młodego mężczyznę. Ostatecznie Amadeusza S. oskarżono o zabójstwo Polki. Mężczyzna trafił do aresztu. Proces miał ruszyć 1 listopada.

W poniedziałek, 2 sierpnia Polak zeznawał, za pośrednictwem łącza wideo, przed Sądem Koronnym w Hull. Polak wciąż nie przyznaje się do zabójstwa, ale jak się okazało, 27 marca ub. roku przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci.

Prokurator Jason Pitter, który prowadzi sprawę Amadeusza S., wnioskował o to, by proces, który rozpocznie się na początku listopada br., odbywał się przed ławą przysięgłych – informuje Hulldailymail.co.uk.

Adwokat oskarżonego, Rodney Ferm, poinformował, że raport patologa sądowego będzie musiał zostać przetłumaczony na język polski. Na rozprawie udostępnione zostaną również raporty psychiatryczne.

Tak wspominają zmarłą

Klaudia przyjechała z Polski do Wielkiej Brytanii przed kilkoma laty. Pracowała jako tancerka. – Przyjechała do Wielkiej Brytanii wiele lat temu i osiedliła się w Hull, początkowo nie znała tu nikogo, przyjechała sama – powiedziała „Hull Daily Mail” koleżanka z pracy 30-latki, Petya Yaknov. Jak przyznała, 30-latka stała się dla niej niemal jak rodzina.

– Była bardzo dobrą osobą, była jak promyk słońca – podkreśliła znajoma. – Była pełna życia, chciała kochać i być kochaną. Była taka piękna, jak modelka – zaznaczyła. – Cały czas się uśmiechała. Zawsze się uśmiechała, nawet gdy w pracy nie układało się dobrze, śmiała się z tego i nas rozśmieszała – mówiła mediom Yaknov.

Koleżanka z pracy Klaudii wskazała, jedyną wadą 30-latki była… naiwność. Być może dlatego Polka przyjęła pod dach swojego oprawcę.

– Jesteśmy zdruzgotani. Nie możemy spać. Nie zasłużyła na to. Jej rodzina na to nie zasłużyła – wyznała Yaknov. – To okropne i szokujące. Nie mogę sobie wyobrazić, co przeszła w ostatnich minutach – wskazała przyjaciółka Klaudii.

(źródło: Hull Daily Mail)

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *