Próbował podpalić komendę policji w Piszu w swoje 18. urodziny

Funkcjonariusze z Pisza zatrzymali 17-latka, który w sylwestrową noc rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek miejscowej komendy policji. Kryminalni ustalili, że zatrzymany nastolatek chciał się zemścić. Wcześniej został bowiem ukarany mandatem za zakłócanie porządku publicznego.

Policja poinformowała w środę, że funkcjonariusze ustalili personalia 17-latka na podstawie zapisu z kamer monitoringu.

Na nagraniu widać było mężczyznę, który rzucił w budynek komendy w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) podpaloną butelkę z benzyną. Butelka trafiła w ścianę budynku, a następnie upadła tuż przez głównym wejściem uszkadzając elewację siedziby policji powiatu piskiego.

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że kilka godzin wcześniej, na jednym z osiedli w Piszu, został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem za zakłócanie porządku publicznego. 

17-latek był pijany – ustalili kryminalni.

Próbował podpalić komendę w swoje 18. urodziny

Policja ujawniła, że zatrzymała sprawcę w dniu jego 18. urodzin. 

– Zatrzymany w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelką z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i dlatego nie panował nad tym, co robi – poinformowała policja.


Zatrzymany usłyszał – już jako pełnoletni – zarzut usiłowania podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu i sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 

Za takie przestępstwo grozi to od roku do 10 lat więzienia.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *